Prima Donna rozzářila Barrák

Nedělní večer byl jako stvořený pro nějaký koncert. Počasí v těchto dnech začalo pořádně chladit a rozehřívačka v podobě kvalitní show se může stát účinným lékem.

Vždy, když přicházím do Barráku, tak jsem plná obav z toho, kolik tam v onen večer zavítá lidí. Nalijme si čistého vína, poslední dobou to není žádná sláva. Vrcholem se stalo vystoupení Stigmy, legendárního zpěváka Agnostic Front, na kterého jich nepřišlo ani padesát. Proto užívejme si těchto koncertů, než trpělivost pořadatele dočista opustí (a já bych se mu ani nedivila). Ani koncert Prima Donny nepřesáhl zázračný počet, ovšem na kvalitě to vůbec nic neubralo.

Večer nastartovali kluci z Moravské Třebové, kteří si říkají Last Time, což je poměrně příjemná věc na poslech, ačkoliv na zadek si z toho asi nesednete. Tato skupina nejspíše nikoho neurazí, ale na druhou stranu ani nijak zvlášť nezapůsobí.

Projížďka glam rockem nastala až s kapelou Sweet Leopard. O této ostravské bandě jsem už slyšela hodně, a to jak pozitivního, tak i negativního. Pravdou je, že kluci jdou hrdě ve šlépějích velikánů svého stylu, k čemuž se samozřejmě pojí patřičná image a hlavně kvalitně dělaná hudba. Je poměrně lehké stát se v tomto stylu směšnou karikaturou glam rockerů, kteří dávají majlant za trvalou, to ovšem není případ skupiny Sweet Leopard (i když to jméno!). Zkrátka jim to šlapalo od začátku do konce, navíc koncert zpestřili sem tam vtipnými průpovídkami. Zdá se, že tahle kapela zacelila prázdné místo ostravského glam rocku. Tleskám!

Samozřejmě hlavní hvězda večera zazářila nejvíce. V rodné Kalifornii jsou Prima Donna celkem známou věcí, o čemž svědčí list známých hudebníků, po jejichž boku se za svou éru ukázali. Ovšem do ČR zavítali vůbec poprvé. A kdo tento koncert vyměnil za poklidný večer u televize, ten může jedině litovat, jelikož se jednalo o pořádnou show podepřenou tóny příjemného kytarového rocku šmrncnutého příchutí glam rocku. Kluci z Prima Donny představili jak songy ze starších desek, tak samozřejmě i pecky jejich nového alba Bless This Mess. Třešničkou na dortu byl cover kapely The Dictators „Who will save rock and roll?“. Je vidět, že rock’n’roll ještě stále mrtvý není, alespoň v Barráku jednou za čas ožívá.

Sweet Leopard

P1120272P1120273P1120279

 

 

 

 

 

P1120280P1120281P1120282

 

 

 

 

 

P1120283

 

 

 

 

 

 

Prima Donna

P1120313P1120315P1120321

 

 

 

 

 

P1120322P1120328 (1)P1120329 (1)

 

 

 

 

 

 

Rate this post

Více z LaCultury...

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!