Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Glayzy zatopí pod kotlem v Parníku

Severomoravská kapela je tvořena uskupením tří divokých holek Hely, Magdy, Majy a tří chlápků Reného, Bobacze a Ovara. Hrají temperamentní rock s chytlavou rytmikou okořeněný skvělým hlasem zpěvačky Hely. V jejich písních zní především čeština a angličtina, ale cizí jim není ani polský jazyk. Na hudební scéně se pohybují od poloviny devadesátých let a mají za sebou vydání čtyř desek (Discophobia, Pantharei, Arriba a Best of – low cost). Pro skalní návštěvníky letních festivalů není třeba divokou šestku příliš představovat. Glayzy hráli na vyhlášených festivalech jako jsou Colours of Ostrava, Noc plná hvězd v Třinci, Benátská noc, Proti proudu, Trnkobraní či Hrachovka.

Glayzy, zdroj: glayzy.net

Glayzy, zdroj: glayzy.net

Nedávno kapela bilancovala svou činnost, ve které si mírně postěžovali, že s kýmkoliv si zahrají je do pár let slavnou hvězdou. Pro připomenutí pár příkladů. V začátcích si zahráli s O5 a Radečkem, Vypsanou Fixou či Charlie Straight a ve svém foto albu našli fotku kde jim v minulosti předskakovala kapela Mystic Fable, ve které na baskytaru hrál tehdy ještě nenápadný Martin Chodúr. Jestlipak se sláva po těch letech usměje i na samotné Glayzy.

Chcete-li dopřát svým uším lahodný poslech a očím krásnou podívanou. Tak neváhejte a přijďte se uvolnit a hlavně podpořit kapelu ve středu 20. ledna do ostravských vod klubu Parník. Vyplouvá se ve 20:00 hodin. Lodní lístek zakoupíte za 70 korun.

Více na oficiálních stránkách klubu Parník.

Kde: hudební klub Parník, Sokolská tř. 26, Ostrava
Kdy: 20. ledna, 20:00

Jiří Aujezdský

Student Ekonomické Žurnalistiky VŠB Ostrava a Mezinárodního obchodu VOŠ Ostrava, vášní poblázněný do motocyklového života v jedné stopě, letectví, adrenalinových zážitků, sportu a skvělé hudby, která je nezbytnou esencí krásného života.

More Posts