Jazzové večery byly královsky započaty

Erik Truffaz, autor: Petra Polesová

Odbyla osmá hodina a hrstka nadšenců, vyčkávající na Truffaze s jeho kouzelnou trubkou, už postávala před pódiem. Ze zákulisí se však vyloudila drobná na první pohled nesmělá žena, která se bezelstně přiřítila ke svým klávesám a pustila se do hraní. Ano, řeč je o švýcarské pianistce a zpěvačce Anně Aaron, která celý večer zahájila. Jednalo se o její teprve druhé vystoupení v České republice a i tohoto nepremiérového koncertu se zhostila velmi dobře.

Erik Truffaz, autor: Petra Polesová

Pak už přišel na scénu onen očekávaný trumpetista Erik Truffaz spolu s doprovodem na bicí, basovou kytaru a klávesy. Truffaz nenavštívil Ostravu poprvé, dokonce se zúčastnil i jednoho z prvních Jazz Nightů. Jeho vystoupení mělo šťávu, hudba byla velmi harmonická a všichni byli uvedeni do rytmického tranzu.

K závěru vystoupení Quartetu byla na pódium opět přizvaná Anna Aaron a spolu se všemi čtyřmi muzikanty si zazpívala hned dvě písně.

Můžeme jenom doufat, že na ostravské scéně se Erik Truffaz Quartet ani Anna Aaron neukázali naposledy. Jednalo se totiž o velmi silný zážitek, který by byla škoda si nezopakovat.

Ostravské jazzové večery jsou ve své podzimní části teprve na začátku. Hned zítra 5. října má v Ostravě premiéru panamský bubeník Billy Cobham se svým bandem, takže určitě neváhejte a přijďte se podívat.

Více z LaCultury...