Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Studenti – bavte se!

Kdo nezná Majáles? Je to pojem, zahrnující oslavy příchodu jara a krás studentského života, provázené prezentací studentských dovedností, průvodem masek a volbou krále a královny Majálesu. Přibližně od roku 2004 se neodmyslitelnou součástí těchto slavností stává snaha našich velkých měst zajistit co nejširší a nejzábavnější program, završený koncerty několika pozvaných kapel. Letos se Majáles koná ve více jak deseti českých městech. Na jaký program se můžete těšit, alespoň v těch větších z nich, se dozvíte na následujících řádcích.

Majáles 2010, zdroj: majales.cz

23.4. zahájí sezónu studentských oslav město Hradec Králové, a to především závěrečným festivalem v Šimkových sadech. Na programu jsou zde skupiny UDG, Vypsaná Fixa, Horkýže slíže, Mig 21, Sto zvířat a Kryštof.

23.4. a 24.4. budou probíhat studentské slavnosti také v Plzni. Zde se, mimo jiné, můžete těšit na již 21. ročník největšího plzeňského open-air festivalu v Amfiteátru v Lochotíně. Na třech hudebních scénách zde vystoupí více jak třicet různých zpěváků a kapel, mezi nimiž nebude chybět Kryštof, UDG, Mandrage, Tleskač, Polemic, Horkýže slíže nebo Fast Food Orchestra.

27.4. pro vás chystá oslavy Majálesu město Jihlava. A kdo se představí právě tady? 100°, Bek ofis, Nuck Chorris Gang, Devět životů, FullSTOP nebo třeba Charlie Straight . Místo konání se mění, a to mezi College Centrem a klubem New Fabric.

28.4. se dosolva „bez hranic“ můžete bavit v Ostravě, konkrétně na Slezkoostravském hradě. Na hlavní scéně tu vystoupí skupiny Shunshine, Gang Ala Blasta, Rybičky 48, FiHa, Gentlemen’s Club a zpěvačka Anna K. Na scéně druhé se představí mladé, začínající kapely a zpěváci, jako jsou Punk Floid, Behind the Door nebo Dying passion.

Ve stejný den jako Ostrava, tedy 28.4. , pořádá Majáles také město Ústí nad Labem. Tady se oslavy budou poprvé odehrávat přímo na půdě univerzitního kampusu. Hlavní program mají zajistit kapely Haramble, Svěží zelenina, We Forgot Kevin, Houba, Charlie straight, Zajíc Company a především Airfare.

Majáles, zdroj: www.funtime.cz

Majáles, zdroj: www.funtime.cz

V Praze se 30.4. můžete těšit na vyvrcholení oslav Majálesu v podobě velkého open-air festivalu na Stromovce. Uvidíte zde na dvou scénách interprety jako Money Bussines, Xindl X, Mig 21, Support Lesbiens, Kryštof, Horkýže Slíže a mnoho dalších. Na scéně třetí zde jako novinka letošního programu vystoupí pouze studentské kapely.

Od 3.5. do 7.5. se studenské radovánky přemístí do Českých Budějovic. To nejlepší vás čeká až ve čtvrtek a v pátek, v podobě mnoha kapel, jako jsou  Please the Trees, Noisecut, Charlie Straight, Kill the Dandies!, DVA, Čoko Voko, Wotienke, Death in Plain, Rara Avis, Sunplugged, Dead Rock Star, Two Singles a spousta dalších.

4.5. se chystá oslavit Majáles město Olomouc. Letos budou slavnosti probíhat na Korunní pevnůstce, kde se mimo jiné představí skupiny Clou, Nightwork, No Distance Paradise nebo Flash The Readies.

Zlín připravuje vesmírný Majáles také na 4.5. .Hlavní program zajišťují Xindl X a Mňága a Žďorp na Náměstí Míru. Potom se slavnost přesune do klubu Golem, kde se ještě představí Gentleme’s Club, Xavier Baumaxa, Toxique a Evolution dejavu.

Druhý ostravský majáles, tentokrát pod záštitou VŠB, se uskuteční 5.5. a Vy se můžete i zde těšit na, třemi cenami Anděl oceněné, Charlie Straight, Sto zvířat, Jaroslava Uhlíře, Tatrosku a mnoho dalších interpretů rozdělených na dvě stage.

5. – 7.5. zažije studenstké oslavy také město Znojmo. Indy, Clou, Žlutý pes s Ondřejem Hejmou, Suneshine, Ben Christovao, Nihgtwork nebo NO DUR tady rozhodně nebudou chybět.

6.5. vyvrcholí oslavy Majálesu v Opavě. Hlavní program proběhne v městských sadech, kde vystoupí Xindl X, Charlie Straight a Wishlist.

Majáles, zdroj: www.efestivaly.cz

Majáles, zdroj: www.efestivaly.cz

Brno chystá vrchol bohatých oslav Majálesu 7.5. na Velodrom. Opět zde uvidíte kapely Kryštof, Horkýže slíže, UDG, Vypsaná Fixa, Cocotte minute nebo Support Lesbiens.

Ve stejný den, tedy 7.5., dorazí studenstké radovánky také do Humpolce. Na Horním náměstí vystoupí Jaroslav Uhlíř, ABBA World Revival, Mig 21, Tleskač a Jaksi Taksi.

12.5. se v prostorách univerzitního kapusu v  Pardubicích chystají rozvířit krev v žilách návštěvníkům Majálesu kapely UDG, Sto zvířat, Wohnout, Promile, Mig 21, Horkýže Slíže a Love Songs Orchestra.

Havlíčkův Brod připravuje studentské slavnosti na 22.5. .Na programu zde stále ještě pracují, ale už teď je jisté vystoupení kapel Šatlava, Red Nose, Houba, Noostrak, Dukla Vozovna, Fastfood Orchestra nebo Goodfellas.

Pokud jste příznivci skvělé zábavy a nemáte ještě lístek na vybraný Majáles schovaný v kapse, určitě to co nejdříve udělejte. Program je ve všech městech bohatý, o zábavu bude jaksepatří postaráno, jen ta místa nejsou neomezená. Zakoupení lístku s předstihem také ušetří vaši peněženku, a to o více jak 100 korun.