Studenti – bavte se!

Kdo nezná Majáles? Je to pojem, zahrnující oslavy příchodu jara a krás studentského života, provázené prezentací studentských dovedností, průvodem masek a volbou krále a královny Majálesu. Přibližně od roku 2004 se neodmyslitelnou součástí těchto slavností stává snaha našich velkých měst zajistit co nejširší a nejzábavnější program, završený koncerty několika pozvaných kapel. Letos se Majáles koná ve více jak deseti českých městech. Na jaký program se můžete těšit, alespoň v těch větších z nich, se dozvíte na následujících řádcích.

Majáles 2010, zdroj: majales.cz

23.4. zahájí sezónu studentských oslav město Hradec Králové, a to především závěrečným festivalem v Šimkových sadech. Na programu jsou zde skupiny UDG, Vypsaná Fixa, Horkýže slíže, Mig 21, Sto zvířat a Kryštof.

23.4. a 24.4. budou probíhat studentské slavnosti také v Plzni. Zde se, mimo jiné, můžete těšit na již 21. ročník největšího plzeňského open-air festivalu v Amfiteátru v Lochotíně. Na třech hudebních scénách zde vystoupí více jak třicet různých zpěváků a kapel, mezi nimiž nebude chybět Kryštof, UDG, Mandrage, Tleskač, Polemic, Horkýže slíže nebo Fast Food Orchestra.

27.4. pro vás chystá oslavy Majálesu město Jihlava. A kdo se představí právě tady? 100°, Bek ofis, Nuck Chorris Gang, Devět životů, FullSTOP nebo třeba Charlie Straight . Místo konání se mění, a to mezi College Centrem a klubem New Fabric.

28.4. se dosolva „bez hranic“ můžete bavit v Ostravě, konkrétně na Slezkoostravském hradě. Na hlavní scéně tu vystoupí skupiny Shunshine, Gang Ala Blasta, Rybičky 48, FiHa, Gentlemen’s Club a zpěvačka Anna K. Na scéně druhé se představí mladé, začínající kapely a zpěváci, jako jsou Punk Floid, Behind the Door nebo Dying passion.

Ve stejný den jako Ostrava, tedy 28.4. , pořádá Majáles také město Ústí nad Labem. Tady se oslavy budou poprvé odehrávat přímo na půdě univerzitního kampusu. Hlavní program mají zajistit kapely Haramble, Svěží zelenina, We Forgot Kevin, Houba, Charlie straight, Zajíc Company a především Airfare.

Majáles, zdroj: www.funtime.cz
Majáles, zdroj: www.funtime.cz

V Praze se 30.4. můžete těšit na vyvrcholení oslav Majálesu v podobě velkého open-air festivalu na Stromovce. Uvidíte zde na dvou scénách interprety jako Money Bussines, Xindl X, Mig 21, Support Lesbiens, Kryštof, Horkýže Slíže a mnoho dalších. Na scéně třetí zde jako novinka letošního programu vystoupí pouze studentské kapely.

Od 3.5. do 7.5. se studenské radovánky přemístí do Českých Budějovic. To nejlepší vás čeká až ve čtvrtek a v pátek, v podobě mnoha kapel, jako jsou  Please the Trees, Noisecut, Charlie Straight, Kill the Dandies!, DVA, Čoko Voko, Wotienke, Death in Plain, Rara Avis, Sunplugged, Dead Rock Star, Two Singles a spousta dalších.

4.5. se chystá oslavit Majáles město Olomouc. Letos budou slavnosti probíhat na Korunní pevnůstce, kde se mimo jiné představí skupiny Clou, Nightwork, No Distance Paradise nebo Flash The Readies.

Zlín připravuje vesmírný Majáles také na 4.5. .Hlavní program zajišťují Xindl X a Mňága a Žďorp na Náměstí Míru. Potom se slavnost přesune do klubu Golem, kde se ještě představí Gentleme’s Club, Xavier Baumaxa, Toxique a Evolution dejavu.

Druhý ostravský majáles, tentokrát pod záštitou VŠB, se uskuteční 5.5. a Vy se můžete i zde těšit na, třemi cenami Anděl oceněné, Charlie Straight, Sto zvířat, Jaroslava Uhlíře, Tatrosku a mnoho dalších interpretů rozdělených na dvě stage.

5. – 7.5. zažije studenstké oslavy také město Znojmo. Indy, Clou, Žlutý pes s Ondřejem Hejmou, Suneshine, Ben Christovao, Nihgtwork nebo NO DUR tady rozhodně nebudou chybět.

6.5. vyvrcholí oslavy Majálesu v Opavě. Hlavní program proběhne v městských sadech, kde vystoupí Xindl X, Charlie Straight a Wishlist.

Majáles, zdroj: www.efestivaly.cz
Majáles, zdroj: www.efestivaly.cz

Brno chystá vrchol bohatých oslav Majálesu 7.5. na Velodrom. Opět zde uvidíte kapely Kryštof, Horkýže slíže, UDG, Vypsaná Fixa, Cocotte minute nebo Support Lesbiens.

Ve stejný den, tedy 7.5., dorazí studenstké radovánky také do Humpolce. Na Horním náměstí vystoupí Jaroslav Uhlíř, ABBA World Revival, Mig 21, Tleskač a Jaksi Taksi.

12.5. se v prostorách univerzitního kapusu v  Pardubicích chystají rozvířit krev v žilách návštěvníkům Majálesu kapely UDG, Sto zvířat, Wohnout, Promile, Mig 21, Horkýže Slíže a Love Songs Orchestra.

Havlíčkův Brod připravuje studentské slavnosti na 22.5. .Na programu zde stále ještě pracují, ale už teď je jisté vystoupení kapel Šatlava, Red Nose, Houba, Noostrak, Dukla Vozovna, Fastfood Orchestra nebo Goodfellas.

Pokud jste příznivci skvělé zábavy a nemáte ještě lístek na vybraný Majáles schovaný v kapse, určitě to co nejdříve udělejte. Program je ve všech městech bohatý, o zábavu bude jaksepatří postaráno, jen ta místa nejsou neomezená. Zakoupení lístku s předstihem také ušetří vaši peněženku, a to o více jak 100 korun.

Rate this post

Více z LaCultury...

 • Kapela UDG vařila speciální várku piva pro Majálesy26. dubna, 2012 Kapela UDG vařila speciální várku piva pro Majálesy Rocková kapela UDG společně se sládkem a loňskými králi Majálesu uvařila v Plzni speciální várku piva Gambrinus 11° Excelent. Ta je určena návštěvníkům nadcházejících studentských oslav. […]
 • Proč vyrazit na Rock for People?!2. června, 2010 Proč vyrazit na Rock for People?! Festival Rock for People si za dobu své šestnáctileté existence vydobyl ve všech tuzemských končinách patřičný respekt všech hudebních nadšenců. Když pro nic jiného, tak hlavně díky […]
 • Hudební festival Hrady CZ se po Veveří představí na Hradci nad Moravicí12. srpna, 2014 Hudební festival Hrady CZ se po Veveří představí na Hradci nad Moravicí Hudební festival Hrady CZ pokračuje v pátek a sobotu 15. a 16. srpna svou letní tour na Moravě další zastávkou na Hradci na Moravicí u Opavy. Festival v rámci svého desetiletého výročí […]
 • Hudební festival Vizovické Trnkobraní oznamuje kompletní program 4. srpna, 2014 Hudební festival Vizovické Trnkobraní oznamuje kompletní program Hudební festival Vizovické Trnkobraní, který se uskuteční předposlední prázdninový víkend od 22. do 23. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína, oznamuje […]
 • Majáles 2013: Největší ostravská studentská akce roku16. března, 2013 Majáles 2013: Největší ostravská studentská akce roku Dlouho nás pořadatelé napínali, co se týče data a výsledného místa uskutečnění letošního Majálesu. Nyní je vše odhaleno. Ostravský Majáles se bude konat 24. dubna 2013 v Dolní oblasti […]
 • Letní shakespearovské slavnosti 2012 letos poprvé v Plzni6. června, 2012 Letní shakespearovské slavnosti 2012 letos poprvé v Plzni Letní shakespearovské slavnosti mají u nás dlouhou historii. Festival proběhne již tradičně od konce června do začátku září v Praze, Brně, Ostravě a poprvé v historii přehlídka zavítá také […]
 • Buďte N(n)atruc Talent(em)14. ledna, 2011 Buďte N(n)atruc Talent(em) Za okny ještě ani neroztál sníh, zimní bundy a kabáty stále zabírají místo na věšáku a už tady máme další pozvánku na letní festival s pořádnou náloží kvalitní muziky. Na konci srpna […]
 • Hradní stěhování25. července, 2010 Hradní stěhování Závěrečná zastávka festivalu Hrady CZ na Moravě změnila své působiště. Z Hukvald se akce přesouvá o několik kilometrů dále, do lokality Hradce nad Moravicí. Co k tomuto kroku vedlo?
 • Hradní radovánky tentokrát i na Moravě24. června, 2010 Hradní radovánky tentokrát i na Moravě Festival zaměřen na rozvoj turistického ruchu a zviditelnění krásných historických památek v regionech, který nabídne netradiční atmosféru, lišící se od ostatních letních festivalů nejen […]
 • Majáles v Brně – potvrdil standard10. května, 2009 Majáles v Brně – potvrdil standard Po roce se brněnský Majáles opět konal v areálu bývalého velodromu a potvrdil přeměnu z několikadenní monstr akce na jednodenní komornější akci a o to vydařenější, ačkoli fanoušci v […]
 • Společné turné Cradle of Filth a Moonspell se prožene Prahou a Ostravou18. září, 2017 Společné turné Cradle of Filth a Moonspell se prožene Prahou a Ostravou Když se objevila ta šťastná novina, nejedno metalové srdce zaplesalo. Cradle of Filth přijedou do Prahy i do Ostravy! A to není všechno! Spolu s nimi přijedou i Moonspell! No vážně.
 • Scooter roztančí Prahu a Brno3. listopadu, 2015 Scooter roztančí Prahu a Brno Skupinu Scooter, která působí na taneční scéně již přes 20 let, asi není nutno příliš představovat. Tito Němci, mající na kontě již 17 studiových desek, přijedou na koncerty do Česka, aby […]