bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Festival Ostrava-Picture „překračuje hranice“

Festival lze v Ostravě navštívit ve dnech 8. – 13. listopadu (projekce a doprovodný program ale zároveň probíhají v Žilině a Jelení Hoře), diváci mohou zhlédnout více jak 110 studentských snímků z Polska, Slovenska a České republiky. Mimořádný zájem ze strany soutěžících je tradiční, letošní počet přihlášených je však rekordní. Celková stopáž promítaných filmů překročila hranici 1200 minut, přičemž mezi vybranými snímky najdete 30 sec. experimenty i 80 min. celovečerní filmy.

Ostrava Picture, zdroj: www.ostrava-picture.cz

Ostrava Picture, zdroj: www.ostrava-picture.cz

Pozornosti publika by neměl ujít skvělý doprovodný program, který zahrnuje debaty s profesionálně úspěšnými filmaři (ostravský rodák Radim Špaček – režisér filmu Pouta, 13.11. Klub Atlantik), ale především atraktivní, prakticky zaměřené workshopy, kde si účastníci mohou vyzkoušet spolupráci například s mladou dokumentaristkou Terezou Tarou na téma „Kreativní dokument“ (klub Atlantik ve středu od 17:00) nebo vynikajícím českým kameramanem Markem Jíchou v ostravské hvězdárně, kde předvede „Jak se točí noční obloha“ (11.11. od 20:00 hod.).

Součástí festivalu je také soutěž o nejlepší filmový námět FilMůj Biják, určená amatérským a začínajícím filmařům. Vítěz dostane příležitost svůj film natočit se zdarma zapůjčenou technikou (odborný dohled zajišťuje QQ Studio Ostrava a úspěšná dokumentaristka Tereza Tara). Výsledek jejich natáčení uvidí diváci v rámci slavnostního zahájení festivalu.

Porotu tvoří tři výrazné osobnosti současné filmové produkce a kritiky:
– Mgr. Vladimír Mráz (QQ Studio Ostrava)
– Doc. Zuzana Gindl-Tatárová PhD. (filmová teoretička, Slovensko)
– Beata Dżon (filmová publicistka, Polsko).

Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční 12.11. od 20:00 hod. v Minikině kavárna Ostrava za přítomnosti poroty, hostů a oceněných filmařů. Pro výherce jsou připraveny atraktivní ceny (notebook, dataprojektor, telefon, LCD monitor apod.), které doplní designové oblečení a čepice pro mladé filmaře z dílny návrhářů PROJECT CZECH.SLOVAK (s jejich modely se veřejnost může seznámit na módní přehlídce a design party MILION DOLAR JET SET (Jet Set Caffe Ostrava, 10.11. 21:00 hod.).

Festival zakončí koncert pražské kapely THE PROSTITUTES a večírek filmařů s diváky (Klub Fabrik, 13. 11. od 20:00 hod.).

více na www.ostrava-picture.cz

TZ