Akustický podzim Vypsané fiXy a nejen to

Kdo zná kapelu Vypsaná fiXa, ví, že jejich koncerty jsou vždy našlapané neutuchající energií a velkým hudebním nasazením jednotlivých členů.  Ale někdy je změna život a tak v květnu tohoto roku přijala kapela nabídku hudební stanice Óčko, zahrát pro ně svůj koncert netradičně – akusticky v pražském klubu Retro. Během celé naší historie jsme akusticky zahráli pouze jednou. Skoro bych řekl, že to není v kapelové povaze, ale čím víc jsme o tom přemýšleli, tím víc se nám to začalo líbit,“ říká frontman Márdi. „Navíc Óčko celý koncert natočilo a vyjde z toho CD a DVD. Což je vlastně docela dobrý, že budeme mít v naší diskografii i akustickou desku. Zjistili jsme, že ty naše písně takhle znějí úplně jinak a zvukově se to hodně povedlo. Při nahrávání koncertu jsme využili starou, poloakustickou baskytaru Jolana, kterou jsme oprášili ze dna zkušebny a Mejn na ni hrál. Pítrs vytvořil speciální rytmickou sadu a celý to dostalo takovej super temnej spodek,“ dodává Márdi.

Pro nedočkavce, kteří na koncertě nebyli, připravila stanice Óčko záznam z tohoto koncertu. Bude odvysílán 15. září. Tím ale akustická etapa v životě kapely nekončí. V rámci nového pořadu na ČT Art odehrají další akustický koncert v Ostravě, a to 20. září.  „Bude odlišný od toho v Retru, protože budeme mít zcela nový akustický playlist a zařadíme úplně jiné písně z našeho repertoáru“ říká ještě Márdi. Akustické hraní pak vyvrcholí křtem DVD a CD, a to v pražském klubu Dobeška 31. října (www.divadlodobeska.cz/program/121-vypsana-fixa.html).

Kromě již zmiňovaných aktivit se kapela bude v září a říjnu věnovat nahrávání nového alba, aby pak v listopadu a prosinci vyjela opět na koncerty. Listopad bude věnován společnému hraní s Visacím zámkem na společném „KultTour“ a v prosinci proběhne, pro velký zájem pořadatelů, bonusová část „Tugedrtůr“ s Mňágou a Žďorp.

Koncerty:

31.10. Praha –Dobeška – akustický koncert a křest CD+DVD

01.11. Chomutov KD (KultTour)

02.11. Točník u Klatov (KultTour)

09.11. Frýdek Místek KD (KultTour)

15.11. Kolín – Staré lázně (KultTour)

22.11. Strakonice (KultTour)

23.11. Dražice u Tábora (KultTour)

30.11. Stankov u Plzně (KultTour)

05.12. Bratislava (Tugedrtůr)

06.12. Opava KD (Tugedrtůr)

07.12. Pardubice – Elko (Tugedrtůr)

14.12. Jilemnice – Továrna (Tugedrtůr)

19.12. Praha – LMB (vánoční koncert)

20.12. Lipov u Uherského Hradiště (rockové vánoce)

21.12. Louny (vánoční koncert)

 

Více informací najdete na www.vypsanafixa.cz.

Rate this post

Více z LaCultury...