První Majáles v Hradci odstartoval jarní slavnosti

Již dlouho je měsíc květen známý jako měsíc studentských slavností. Křížem krážem republikou zahraje mnoho hudebníků v jednom dni s neuvěřitelnou atmosférou. O čem je řeč? O tradičním Majálesu. Letos se hlavní dění oslav bude odehrávat v Hradci Králové, Praze a Brně. Další májové oslavy se budou konat i v Pardubicích, Olomouci nebo Ostravě. Právě v Hradci Králové se konal 21. dubna.

Celý týden si s námi počasí zahrávalo, a festivalovým dnům rozhodně nepřálo. Spousta potenciálních návštěvníků si tak pár dnů předem svou účast rozmyslela a nabízela své lístky všude, kde to šlo. A rozhodně později litovali. V Hradci Králové se povedlo nejen počasí, ale i atmosféra. Již krátce po poledni se nejen celým areálem, ale i ulicemi města linuly tóny kytar a dunění bicích. Na rozdíl od předchozích let se nemuselo čekat v dlouhých a nekonečných frontách, kontrolování u vstupu ukázkově utíkalo. Šimkovy sady byly zahaleny do pivního nádechu i sluníčka, a květinové čelenky svítily všemi barvami na hlavách sličných slečen. Na své si přišli nejen milovníci dobrého pití, ale i jídla. Velké množství stánků a v nich pokrmy rozmanitých chutí uspokojily nejeden mlsný jazýček. Tohle ovšem nebyl hlavní účel, proč se sem sjelo tak velké množství lidí ze širokého okolí. Jaký byl hlavní program?

Jak je již v Hradci Králové zvykem, den před konáním hlavního dne oslav se projíždí krajským městem křížem krážem na kolečkových bruslích. A pro ty, kdo neholdují sportu, je tu samozřejmě ten hlavní den, jehož náplní je především muzika. V sadech byly postaveny tři velké  stage, kde se střídali jednotliví interpreti. Ucho posluchače si tak při výběru přišlo na své. Nejen pro věrné fanoušky Horkýže Slíže představili průřez jejich pětadvacetiletou kariérou, takže při jejich Silném refrénu zněl mohutný chorál. Pořádnou show předvedli i interpreti z jiného soudku. Paulie Garand, Prago Union nebo Majk Spirit, zástupci české a slovenské hip hopové scény ukázali, co v sobě mají. Neskutečná energie a souhra s jejich fanoušky byla viditelná, a hlavně slyšitelná. Samozřejmě nesměli chybět ani klasičtí písničkáři, kteří nikdy neurazí a každý si je rád poslechne. Přímo ukázkově zazpíval Tomáš Klus, nebo Aneta Langerová. Z neprobádané mladé české scény se do této kategorie může i zařadit mladičký zpěvák a lamač dívčích srdcí, Sebastian. Dívčí oko nepotěšil nejen tento hudebník, ale i oblíbená česká skupina Mandrage, která se může pochlubit rovnou celou skupinou talentovaných chlapců. Ti se opět řádně vystrojili a jako vždy na podium přišli dokonale sladění. Slovenskou scénu zastupovali nejen zmiňovaní punkeři Horkýže Slíže, a raper Majk, ale i ostřílení No Name a Inekafe.

I když se jednalo o jednodenní festival, program byl nabytý skvělými interprety, a celé akci vládla výborná atmosféra. A komu to nestačilo, mohl pokračovat na afterparty do nedalekého klubu.

zdroj obrázku: oficiální FB akce Majáles HK
Rate this post

Více z LaCultury...