Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2020 se nekoná v plánovaném termínu

unnamed
Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2020 se nekoná v plánovaném termínu
Vzhledem k událostem posledních dní a vývoji situace ohledně rozšíření viru SARS-CoV2 a vyhlášení nouzového stavu Vládou České republiky dne 12. 3. 2020 na dobu třiceti dnů bylo bohužel nutné, aby Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně přistoupila k razantním opatřením. Jedním z nich muselo být i zrušení Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2020 v plánovaném termínu.

Děkan divadelní fakulty doc. Mgr. Petr Francán ve svém vyjádření napsal: ”Nezbývá, než nám věřit, že se situace v globálním měřítku začne postupně uklidňovat a preventivní opatření budou účinná. Je mi jasné, že jste se se spolu s
námi těšili na chystané oslavy jubilejního třicátého ročníku festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER. Děkuji Vám za pochopení a trpělivost při spolupráci na tomto ročníku festivalu.”

Pro celou fakultu, organizační tým i účastníky je to samozřejmě nepříjemná situace. Do poslední chvíle si všichni přáli, aby tak razantní krok nebyl nutný, nicméně zdraví studentů, pedagogů a hostů je samozřejmě na prvním místě.

Doufáme tedy, že se sejdeme v příštích letech a navážeme na tradici festivalu a jeho jubileum dodatečně oslavíme. Prozatím přeje celý organizační tým všem příznivcům festivalu pevné zdraví a doufá v setkání v příštích letech.

Rádi bychom poděkovali partnerům, za podporu během příprav. Finanční podporu poskytl Mezinárodní visegrádský fond, Státní fond kultury ČR, Ministerstvo kultury České republiky a Magistrát města Brna. Záštitu nám poskytli ENCATC, České dědictví UNESCO, Jihomoravský kraj, Brno – střed, Ministerstvo
školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Ministerstvo kultury České republiky a EFFE. Dále děkujeme pivovaru Hauskrecht, ROBE lighting, grafické dílně SVIDA a TIC Brno. Mediální partnerství nám poskytli Česká televize, Rádio Krokodýl, Free rádio, Kult, Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, Brňan, Univerzitní kino Scala, Centrum news, Nakladatelství Host, divadlo.cz, ČD pro Vás, Kino Panorama Boskovice, Místní kultura, Kavárna Spolek, Mezikulturní dialog, Masarykova studentská unie, Kino Art, theatre.sk, Brno Daily, Lemur MU, Deník N, Divadelní Noviny, A2, Stříbrné Brno, Divadelní revue, Televize TVS, Markíza, Šalina, Tvar a Brno střed. Pořadatelem byla Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzickým umění. Děkujeme a doufáme v opětovnou spolupráci i v následujících letech.
unnamed
Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2020 se nekoná v plánovaném termínu
Rate this post

Více z LaCultury...