Aerodrome festival opět představí velké hvězdy

Poměrně mladý hudební festival Aerodrome se může opět pyšnit nabitým programem. Po předchozích třech úspěšných ročnících se 11. června uskuteční již čtvrtý ročník na pražském Letišti Letňany. Největším lákadlem bude kapela světového formátu Linkin Park.

Tato americká rocková kapela do České republiky zavítá po dlouhých deseti letech. V rámci svého turné chtějí fanouškům představit své nové album, v pořadí sedmé, které vyšlo na začátku tohoto roku. Hudební skupina je takřka klasikou na světové scéně. Byla založena už v roce 1996 v Kalifornii. Proslavilo je hlavně jejich debutové album Hybrid Theory, kterého se prodalo 29 milionů kusů. V posledních letech se odklonili od svého rockového a metalového kořenu, a přesedlali na odlehčenou verzi hudby. Právě tímto posledním albem slibují návrat zpátky k „drsnějším“ kořenům. První vypuštěná píseň z jejich nového alba „Heavy“ je ovšem poněkud ze sladšího soudku s medem.

  Jako další se na festivalu představí Simple Plan, kteří se u českého publika těší velké oblibě. Tato kanadská pop-punková kapela naposledy v České republice vystoupila 5. března 2016, v rámci svého turné. Za svou osmnáctiletou kariéru vydali pět studiových desek a dvě alba se živými nahrávkami z koncertů. Singly této kapely jsou pravidelně na prvních příčkách rozhlasových hitparád. Získali nejedno prestižní ocenění, například Juno Awards, MTV, NRJ nebo Teen Choice Awards. Dokonce měli tu možnost, a zahráli si na závěrečném ceremoniálu Zimních olympijských her ve Vancouveru, v roce 2010.

Lákadlem zase jiného druhu hudby, může být Machine Gun Kelly, aneb MKG. Vlastním jménem Colson Baker, je americký raper, který také nebude v Česku poprvé. Je známý nejen pro svou hudbu, ale i poněkud bujarý život. Za svou, poměrně krátkou kariéru vydal jedno studiové album a spoustu mixtapeů.

Rockové srdce jistě potěší švédská hudební skupina Royal Republic, nebo alternativní čtyřčlená britská skupina Enter Shikari, která kombinuje dva zdánlivě neslučitelné hudební žánry, a to Hardcore a Trance.

V minulých letech na Aerodrome festivalu vystupovali slavní System of A Down, Metallica nebo Limp Bizkit.

 

Více z LaCultury...