Hvězdy by vám nepřály … nebo ano?

Věříte na osud? Přečtete si se zájmem ráno svůj horoskop, abyste věděli s čím počítat? A přečtete si nejprve svůj horoskop nebo předpověď pro vašeho partnera? Hltáte jednu knihy na téma osobního rozvoje? Pokud se rádi zabýváte psychologií osobnosti, mohla by vás zaujmout kniha Astrologie vztahů od Garyho Goldschneidera, kterou vydává nakladatelství CPRESS.

Nemluvím teď ale pouze o milostném vztahu. Astrologie pro mne vždy byla přitažlivá stejně jako psychologie nebo sociologie. Jsem totiž humanitní typ – naplňuje mne práce s lidmi a ráda se tedy o nich dozvídám co možná nejvíce zajímavých postřehů. Máte to také tak?

Lidské chování se projevuje v různých vztazích a rozličných prostředích s neuvěřitelnou škálou odlišností. Přesto je možné vypozorovat určité opakující se vzorce. A právě na těchto principech staví astrologie.  Ta nejobecnější tvrzení jistě znáte, už jste jejími přívrženci nebo se horoskopům jen zasmějete: berani jsou tvrdohlaví, váhy nerozhodné, raci citliví a panny milují organizování. Souhlasíte?

Gary Goldschneider to ale nebere jen tak zlehka. Kdepak. Je to renomovaný odborník, který se astrologií zabývá již přes čtyřicet let. O tomto tématu často píše a přednáší. Pojďme se tedy na jeho tvorbu podívat.

Kniha Astrologie vztahů nám na 344 stranách provede mnoha kapitolami osobního rozvoje, jako je např. hlubší poznání svého okolí, metod pro zlepšení komunikace s jednotlivými typy lidí. Autor zvolil pro publikaci klasické rozvržení, které bude blízké všem, kdo už někdy podobnou knihu drželi v ruce. Ano, hádáte správně.  Obsahuje dvanáct kapitol (tedy pro každé znamení jednu) rozdělených vždy na tři významné životní oblasti: práce, láska, přátele a rodina. Že byste tohle našli v kdejaké příloze časopisu? Omyl. Zkuste se totiž podívat na ukázku, kterou naleznete, zde.

Jde o populárně naučnou literaturu, která ukazuje na silné a slabé stránky jednotlivých znamení v kontextu praktických situací. Na druhou stranu musím říci, že s některými výroky jsem se nedokázala ztotožnit a to, ať už šlo o mé znamení nebo jedince z mého okolí. Doporučuji Vám proto, abyste si dobře přečetli ukázku z knihy.

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.