Dva týdny do Rock for People. Tak kdo ještě nemá lístky?

Zdroj obrázku: Oficiální Facebook festivalu

Všechna hvězdná jména jubilejního dvacátého ročníku Rock for People již pořadatelé odtajnili. Teď je jen na vás, zda do Hradce dorazíte. A užijete si jednu velkou hudební párty!

Ro(c)k se s ro(c)kem sešel a znovu tu máme jednu z největších hudebních událostí u nás. Areál letiště v Hradci Králové, devět stage-í, více než sto interpretů, tisíce nadšených fanoušků. Toť očekávaný scénář, jenž by se měl mezi 3. – 5. červencem proměnit ve skutečnost. Zatímco v roce 2013 hrály prim americké hudební hvězdy, letos najdeme v pozici headlinerů především zvučná jména evropského kontinentu. Ze skotských vřesovišť dorazí velkorockoví Biffy Clyro, aby dokázali, že nejsou jen „malí Muse,“ ke kterým bývají díky pompě svých vystoupení často přirovnáváni. Elektroniku lidem dodají londýnští mágové Chase and Status, rytmus francouzská legenda Manu Chao, emoce zase mladičký a opět britský Tom Odell. Zapomenout nesmíme ani na The Naked and Famous až z dalekého Zélandu.

Největším tahákem letošního Rock for People ale překvapivě nebude žádný zahraniční interpret, nýbrž legenda tuzemské hudební scény. Sobota 5. července bude dost možná opět na dlouhou dobu poslední šancí, jak spatřit skupinu Lucie na pódiu. Po vyprodaném halovém turné svůj návrat završí právě před festivalovým publikem. O výjimečnosti vystoupení svědčí i dvouhodinová délka, kterou Koller a spol. jako jediní interpreti dostanou k dispozici.

Lucie však nebude zdaleka jediná česká kapela, na kterou se bude upínat velká pozornost. Stejně jako samotný festival letos slaví dvacáté narozeniny i skupiny Chinaski a Vypsaná fiXa, ke kterým se v rámci jejich setlistů pravděpodobně přidají i pořadatelé Michal Thomes a Petr Fořt. Jako vždy skvělá show se očekává od Tata Bojs. Z českých umělců se dále představí například Wohnout, Divokej Bill, Michal Hrůza, Prago Union či Zrní.

Program Rock for People 2014 začíná ve středu 2. července zahřívacím programem pro nedočkavé, aby pak vyvrcholil v sobotu 5. července Lucií a dalšími hvězdami.

Více z LaCultury...