Metronome Festival Prague: Co nabídne letos?

Metronome Festival Prague patří k nejmladším hudebním festivalům u nás. Premiéru si odbyl teprve v minulém roce a start to byl vskutku podařený. Letos na nás opět čekají hvězdy světového formátu. Na Výstavišti v pražských Holešovicích se tento rok představí anglická legenda Sting či energií našlapaní Kasabian. Festival se koná od pátku 23. 6. do soboty 24. 6.

Zdroj náhledového obrázku: https://www.facebook.com/metronomeprague/

V loňském roce na Metronome Festivalu jako hlavní hvězda vystoupil Iggy Pop. Mezi další headlinery patřili Foals, The Kooks či Crystal Fighters.

Letošním prvním headlinerem je Sting. Pořadatelé žijící legendu oznámili již 9. prosince loňského roku. Britský zpěvák, který se zapsal tučným písmem do historie světové hudby, přijede do Prahy se svým aktuálním albem 57th & 9th.

„Jsme opravdu šťastní, že se nám podařilo získat Stinga pro Prague Metronome festival 2017 a že můžeme tuto radost sdílet se všemi fanoušky. Bude to zároveň Stingova česká festivalová premiéra a jsme nadšení, že to bude právě na Metronomu,“ prozradila dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová.

Sting, vlastním jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, započal svou hudební kariéru ve skupině The Police. Toto legendární seskupení obdrželo šest cen Grammy a dvě ceny Brit. Sám Sting po dobu své sólové kariéry rozšířil svou sbírku cen o dalších deset cen Grammy, dvě ceny Brit, Zlatý Globus a mnoho dalších. Za svou uměleckou dráhu prodal téměř 100 milionů nosičů.

Mimo jiné je Sting komandérem Řádu britského impéria a se svou ženou Trudie Stylerovou se podílí na řadě dobročinných aktivit.

Druhým ohlášeným headlinerem je skupina Kasabian. Jenda z nejúspěšnějších britských rockových kapel současnosti v hlavním městě České republiky zahraje úplně poprvé. Na našem území však tato energická kytarovka vystoupila již dvakrát.

„Kasabian se hlásí k odkazu rock’n’rollových kapel 60. let. Mixem těchto vlivů s elektronikou a současným kytarovým přístupem si dokázali vytvořit svůj originální styl. Nechybí jim ani ocenění za nejlepší desky či nejlepší živá vystoupení. Takže se můžeme těšit na velký zážitek a příval energie. O jejich popularitě svědčí i to, že na jejich samostatný loňský koncert v Británii dorazilo 50 000 fanoušků,“ okomentovala příjezd britské skupiny Barbora Šubrtová.

Rodáci z Leicesteru se v současnosti řadí k opravdovým hudebním velikánům Velké Británie. Jejich tvorba mísí prvky rocku, rock’n’rollu, elektroniky i indie rocku. Koncertně patří Kasabian mezi absolutní špičku i přesto, že na svých koncertech nevyužívají megalomanských efektů. Na pražský Metronome přivezou nové album, takže se rozhodně je na co těšit.

Dalšími ohlášenými interprety jsou Young Fathers a Solomun.

Young Fathers jsou začínající britská kapela a držitelé ceny ze nejlepší britské nebo irské album – Mercury Prize. Šest jejich písní je součástí soundtracku nového filmu Dannyho Boyla T2 Trainspotting.

https://www.youtube.com/watch?v=T9duQ8rJuZM

DJ Solomun se pokusí pražské Výstaviště pořádně roztančit. Představí našlapaný set toho nejlepšího z aktuální house music.

Mezi zahraniční účinkující patří i britská zpěvačka s podmanivým hlasem Shells.

Nechybí ani čeští zástupci

Ewa Farna s jazzmany, David Koller s rapperem, Monkey Business, Thom Artway nebo Lenny. Tito čeští umělci do programu přispějí svými písněmi. Většina z nich si pro návštěvníky Metronomu připravila něco exkluzivního.

Ewa Farna poprvé v Česku zahraje svůj jazzový repertoár. David Koller se na pódiu potká s rapperem Katem a společně si zazpívá i se slovenskou zpěvačkou Katarzií. Thom Artway na pódium pozve mladou talentovanou zpěvačku Maellu. Překvapení chystá i Lenny a Monkey Business, nicméně co se za překvapením skrývá, je prozatím obestřeno tajemstvím.

Dobrou zprávou pro všechny potenciální návštěvníky Metronomu je i fakt, že line-up ještě není kompletní a organizátoři ohlásí další jména.

Rate this post

Více z LaCultury...