Ostravaci v Paříži? VYPRODÁNO!

Tak máme zase jednou být na co hrdí. Janáčkova filharmonie Ostrava vyprodala všech 1905 míst Théâtre des Champs-Elysées a podle ohlasů fanoušků na anna-netrabko.blogspot.com byli přítomní svědky jednoho z nejlepších koncertů Anny Netrebko vůbec. „Janáčkova filharmonie doprovázela divu velmi důstojně a vnesla do hry mnohem víc života, než je obvyklé,“ tak se např. vyjádřil po koncertě v Paříži Olivier Brunel (ConcertoNet).

Orchestr rozhodně nemusí trnout trémou či si klást malé cíle – směle a úspěšně míří ke hvězdám hudebního nebe a připravuje velkolepá představení nejen během jubilejní 60. sezóny. „Jsem rád, že můžu říct, že pro nadcházející sezónu se nám podařilo domluvit opět celou plejádu „prvoligových“ interpretů a dirigentů, “ říká ředitel JFO Jan Žemla. A o jakých umělcích je řeč?

Jen namátkou jmenujme Antoni Wita, polského dirigenta a držitele ceny Grammy, ruskou klavíristku Olgu Kern – vítězku Van Cliburn International Piano Competition, violoncellistu Nareka Hakhnazaryana – vítěze Čajkovského mezinárodní soutěže, dirigenta Jakuba Hrůšu, kterého časopis Gramophone zařadil mezi deset mladých světových dirigentů, jež před sebou mají hvězdnou budoucnost, houslisty Sayaku Shoji a Ivana Ženatého – vítěze Čajkovského mezinárodní soutěže a mnoho dalších. Také v 61. sezóně bude pokračovat crossoverový cyklus Gong. Kromě večera filmové hudby nabídne Janáčkovu filharmonii s Čechomorem, Danem Bártou nebo Miro Žbirkou. A pro rodiče s dětmi je připraveno pokračování oblíbeného Rodinného cyklu a chybět nebudou ani komorní projekty vynikajících sólistů a souborů. Program Janáčkovy filharmonie Ostrava můžete prostudovat na http://www.jfo.cz/koncerty/

Rate this post

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.