Street For Art – život v městském prostoru trochu jinak

 

Ústředním bodem celého festivalu bude tzv. ZÓNA IDEÁL, kterou vytvořil liberecký ateliér Mjölk, skupiny architektů, kteří se mimo jiné zabývají tématem urbanismu – věnují se tématu často opomíjené funkce, kterou by veřejný městský prostor měl mít – a to funkce sociální.

model Zóny ideál, zdroj: www.kczahrada.cz

Zóna ideál, platforma o rozloze 30 x 30 metrů, má být ukázkou dobře fungujícího, ideálního místa pro život ve veřejném prostoru se vším, co má takový prostor obsahovat. Je vybavena městským mobiliářem tak, aby nabízela nejlepší možnosti pro trávení volného času ve městě. Její konkrétní podobu však mohou ovlivnit sami návštěvníci tak, aby vyhovovala jejich potřebám a aby se v ní dalo dělat vše, k čemu má veřejný prostor sloužit – odpočívat, tvořit, sportovat, hrát si, jíst, nebo setkávat se.

Vedle Zóny ideál nabízí festival velmi pestrý program na každý den. Tento program se bude věnovat tématům, která nahlíží na veřejný prostor ve vztahu k lidem, krajině, pohybu a umění. Každému z nich bude vyhrazen jeden festivalový den a zvláštní program. Každé z témat pak zaštítí jeden odborný garant, který se bude podílet na diskusních fórech a dalších aktivitách. Na festivalu se tak např. podílí sdružení  AUTO*MAT, které u příležitosti festivalu pořádá speciální cyklojízdu.

V programu tak naleznete zajímavosti, jako např. workshopy různých městských disciplín (yoyo, cyklotrial, street dance, nový cirkus), komentované prohlídky a cykloprohlídky Jižního Města, výlet na „kopec“, který je pozůstatkem stavby sídliště, výstavu současného výtvarného umění na billboardech, speciální vydání Pecha Kucha Night a v neposlední řadě divadelní představení a filmová promítání.

– mnoho dalších informací naleznete na stránkách:  http://jizak.info/streetforart/

Více z LaCultury...