První fáze plánu se vydařila. Ta další se vyvíjí katastrofálně. Jak si s tím elitní špion poradí?

spy x family 2
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

Špion Soumrak může slavit! Poté, co si kvůli misi pořídil manželku i dítě, se konečně dočkal úspěchu. Jeho dcera Anya se dostala na prestižní školu, kde chodí i syn muže, ke kterému se musí dostat. V další fázi plánu se nabízejí dvě možnosti. Buď Anya získá prestižní stipendium, nebo se se svým spolužákem spřátelí.

I když je dívka telepatka, její schopnost jí nepomáhá ani k lepším výsledkům, ani k přátelství. Soumrak začíná zoufat, ale na popud své manželky Yor, nájemné vražedkyně v utajení, se rozhodne dát Anyi víc času. Zatímco pečlivě plánuje další postup, události kolem něj se začínají dávat do pohybu. Objevují se také nečekané problémy, kterým musí tato falešná rodinka čelit bez toho, aby se prozradila…

Autorem oblíbené manga série Spy x Family, která na první pohled upoutá detailní a precizní kresbou, je Japonec Tacuja Endó. V českém překladu série vychází v Nakladatelství Crew.

Na začátku druhého dílu najdete základní informace o hlavních postavách a krátké shrnutí příběhu. Poté se setkáte s postavami v momentě, kdy jste je v prvním dílu opustili. Je po přijímacím řízení, v němž navzdory komplikacím Anya místo na prestižní škole Eden získala. Nové prostředí přináší nové postavy, zápletky i humorné situace. Zajímavými postavami jsou především Anyina nová kamarádka a syn Soumrakova cíle, kteří mají velký potenciál zasáhnout do děje a všechno ještě víc zamotat. Na scénu se vrací také správce edenské koleje, pro kterého je elegance nadevše.

Děj je plný poutavých zvratů. Vždy, když se zdá, že má Soumrak a jeho rodina úspěch na dosah, se stane něco, co nedokázali předvídat a co jim situaci značně zkomplikuje. A když se na scéně objeví někdo, kdo by jejich lež mohl snadno prokouknout, budou se muset pořádně snažit, aby jejich hra na rodinu mohla pokračovat dál, I když se jedná o akční komedii, nechybí zde ani dojímavé chvilky a zamyšlení na téma rodina. Na konci knihy pak najdete speciální bonus – zábavné vyprávění o jedné ze Soumrakových misí, do níž zasáhly i jeho manželka a dcera.

spy x family 2
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

Více z LaCultury...

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis