Mise pokračuje. Další cíl? Získat psa!

Spy x Family 4
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

Nejtěžší mise v kariéře agenta Soumraka pokračuje! Dokázal si najít manželku a dceru a založit falešnou rodinu a dostal dceru na prestižní akademii Eden, ale ke svému cíli se pořád nepřiblížil.

Možná by se to ale mohlo podařit, kdyby jeho dcera měla psa. Rozhodne se proto, že jí nějakého pořídí. Jenže ani tak jednoduchá věc nejde podle plánu. Všechno se zvrtne ve chvíli, kdy na scénu nastoupí teroristé. Zvládne soumrak získat psa, se kterým bude jeho dcera spokojena, zabránit teroristickému útoku a zároveň nepřijít o život nebo hůř, o utajení?

Autorem oblíbené manga série Spy x Family, která se dočkala i úspěšného anime zpracování, je Japonec Tacuja Endó. V českém překladu série vychází v Nakladatelství CREW, na jehož stránkách si můžete prohlédnout i listovací ukázku.

Spy x Family, trailer

Série zaujme nejen přehlednou a precizní kresbou, ale zejména originálním a vtipným příběhem o netradiční rodince. Na začátku čtvrtého dílu najdete krátké shrnutí příběhu a hned poté se můžete ponořit do dalších dobrodružství rodiny Forgerových. Tentokrát se děj soustředí zejména na Soumrakovu snahu zabránit teroristickému útoku, takže o napětí a akci není nouze. Neméně důležitou dějovou linkou je snaha najít pro malou Anyu dokonalého pejska. Když Anya zahlédne velkého bílého psa a zjistí, že má také speciální schopnosti, je rozhodnuto. Protože má nový zvířecí miláček Forgerových také svá tajemství, skvěle do této rodiny zapadá.

Dění na akademii Eden je věnováno jen několik stránek. Anya je však odhodlána udělat všechno pro to, aby světový mír zůstal zachován, a pokračuje ve svých snahách spřátelit se se synem Soumrakova cíle. Díky psovi má velkou šanci uspět. Dokáže to ale bez toho, aby se zas něco podělalo? Nechybí ani dojemné rodinné momenty. I když tato rodina vznikla jen kvůli misi, jejím členům na sobě začalo záležet, jako by byli opravdovou rodinou, což v budoucnu může způsobit jisté komplikace.

Na konci knihy najdete také dva krátké bonusové příběhy. Jeden je o Anye a druhý o Soumrakovi, který se snaží pomoct svému zamilovanému spojenci Frankiemu.

 

Spy x Family 4
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

Více z LaCultury...

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis