Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

68. Zlaté glóby: Natalie a Colin na Facebooku

Už půl roku to vřelo mezi dvěma tábory – intelektuálové vzývali facebookové drama „Social Network“ od Davida Finchera a běžní diváci přáli ocenění za spadlou čelist při promítání sci-fi road movie skrz sny „Počátek“ Christophera Nolana. Nyní již víme, že se čtyřmi zlatými glóby za nejlepší drama, režii, scénář a hudbu zvítězil na celé čáře facebook. V kategorii nejlepší komedie nebo muzikál zase nenápadný snímek „Děcka jsou v pohodě“.

vítězný film Social Network, zdroj: goldenglobes.org

Stejně jistě jako loni si pro cenu za nejlepší herečku v dramatu přišla favoritka Natalie Portman, která má také největší šance na Oscarech. Natalie glóbus získala za roli baletky v temném thrilleru Darrena Arafonskeho „Černá labuť“. Favorizovaný film „King´s Speech“ získal ocenění díky Colinu Firthovi za nejlepší mužský herecký výkon.

Nejlepším animovaným filmem se stal opět snímek od Pixaru, „Toy Story 3“. Mezi zahraničními filmy zabodoval dánský „In a Better World“.

V kategoriích televizní tvorby se může se třemi soškami nejvíce radovat muzikálový seriál „Glee“ nebo Jim „Shledon“ Parson z „Big Bang Theory“.

Výsledky všech kategorií naleznete na této stránce: http://www.goldenglobes.org/nominations

David Bulawa

Obyčejný, snad milý student z Ostravy s multi-rozsahem zájmů. Čeká mne studium kulturně-politické geografie a biologie na Ostravské univerzitě, které bych chtěl více usměrňovat k asijským nejen lingvistickým vědám. Miluji Japonsko, v poslední době i Koreu, Taiwan, Čínu i jiné země jihovýchodní Asie. Miluji hudbu, jak západní tak východní - nalézt v mém ipodu poslední hit Nelly Furtado nebo Kobukura není tedy výjimečný jev. Miluji filmy, jsem závislý na CSFD, a taktéž bedlivě sleduji a kritizuji západní a východní kinematografii. Miluji zvířata - a to většinou ne ta moc oblíbená. Proto mi vadí, když někdo nazve delfíny rybami nebo napíše ve slově medúza kroužkované u. Díky příležitosti přispívat na LaCultuře vás budu chtít seznámit s u nás neoprávněně opomíjenými kulturními střípky daleké Asie.

More Posts