Milý deníčku… aneb filtr myšlenek pro každý věk

Edice LEGO nabízí knihy pro nejmladší čtenáře a mezi jeho nejnovější tituly patří také Tajný deníček dívčí party LEGO Friend, který vyšel pod křídly skupiny vydavatelství Albatros media.

Lodní deník, cestovní deník, tajný deník party přátel, soukromý dívčí deníček pečlivě zamáčknutý pod matraci, zaheslované soubory v notebooku, krabička plná hustě popsaných listů zdobená usušenou květinou z prvního rande – deníky zkrátka vypadají různě. Jejich cíl je ale navzdory času pořád stejný, bez ohledu na to, jak se mění jejich vzhled, kdo je píše nebo jak je nazýváte. Deník můžete začít psát kdykoli vás napadne. Třeba když je vám osm a během listování katalogem nakladatelství Albatros padne do oka LEGO Friend: Můj tajný deníček.

Pravda, pokud nejste malou slečnou nebo jste jí nikdy nebyli, moc pochopení pro tenhle paperbook ze sebe nevyrazíte. Moje osmiletá neteř, která si knížku přála k narozeninám, ji ale ohodnotila slovy „Hezký až úžasný.“ Takže copak jí na ní asi padlo do oka?

Kniha v měkké vazbě je plná pestrých barev a veselého podtónu, hned na úvodu máte připraveno několik samolepek LEGO Friends, díky kterým můžete deníčku doladit osobitý ráz. Pokud máte za to, že by stačilo koupit nějaký pestrý sešit v tvrdých barevných deskách, nedosáhnete stejného účinku. LEGO Friends totiž publikaci pojaly jako pracovní sešit sebepoznání a rozvíjení pro dívky a do čtrnácti kapitol shrnuly nejčastější témata rozhovorů holčiček na prvním stupni základní školy.

Hlavní kapitoly tvoří kapitoly soustředěné na kamarádství a koníčky (s navazující kapitolou fotografování, což má milá neteř nedávno převedla do praxe). Připomnělo mi to diáře, které jsem v pubertě s počátkem školního roku vyhledávala v podzimních přílohách TOP Dívek apod. časopisů – velký prostor je věnovaný osobním zápiskům, každou třetí stranu ale zaplňují různé užitečné informace (třeba jak se líčit, kdo kdy vymyslel první mini nebo podprsenku, nebo jak se vyznat v zahraničních jednotkách). V životě mě ale nenapadlo, že by se to dalo vymyslet i pro mladší holky. A světe div se, fungujete to.

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.