PEVNOST III/2019: Mejdan hrdinů

Březen = J-A-R-O. A s ním vlna energie a podnikavých nápadů, která sedla i na ochránce Pevnosti. V březnovém čísle tak najdete kromě obvyklé nálože recenzí i celou salvu nápadů na nejrůznější  akce, ať už jsou to cony nebo filmové premiéry.

Film & seriál

Hlavním (šestistránkovým) tématem čísla se stala Captain Marvel, která do kin dorazí 7.března. Super žena se super postavou a super schopnostmi sjíždí vlnu komiksových celovečerních super filmů.

trailer, zdroj:www.youtube.com

Kromě ní se ale těšíme taky na nového Hellboye, ohlédneme se za hororovým filmovým festivalem Otrlý divák a polívčičku si opět přihřeje Alita, která se prostě povedla.

trailer, zdroj: www.youtube.com

Z kukátka do seriálového světa můžeme prozradit, že se blíží asijský zombie nářez jménem Kingdom, seriálová adaptace hrátky se smrtí nazvané Oba na konci zemřou nebo (za mně osobně největší) lákadlo v podobě Dobrých znamení mistrovské dvojky Pratchett & Gaiman.

Kniha, komiks & manga

Tentokrát musím přiznat, že jsem neodhalila, na jaké tématické vlně se recenzenti svezli. Ony totiž ty knihy mají společné jen jedno – hrdiny. Obvykle se mi totiž stane, že mi číslo buď sedí jako na míru napsané nebo si vyberu takřka spíš nic než moc. Jenže tentokrát jsme se tetelili celá rodina – fanoušek YA a silných příběhů o přátelství a vyšším dobru; milovník dobrodružství, kde můžou klidně téct potoky krve i příznivec černého humoru a epických světů.

Šlo o recenze fantastiky Zloději dýmu, závěru YA trilogie – Milion světů s tebou, Tajemství Nágů alias druhého dílu indické fantasy, SCI-FI Nyxia, sbírky fantasy klasiky Les kostí, nečekaně odvážný debut Americká válka, pokračování blížící se apokalypsy Děvět nocí, skok do minulosti ve SCI-FI Jak vypálit Chrome, (a když už jsme u toho SCI-FI) sága STAR TREK, vesmírnou bojovku Hranice impéria a robotický boj Výpadek systémů. Závěrem zbývá zmínit, že ani tentokrát nechybí rychlé menu nahlédnutí do světa jedenácti novinek s procentuálním ohodnocením.

V komiksu pak už naleznete místo klasického přehledu šestice mini-recenzí dva dvoustránkové články, a to Hustej nářez Jany Kilianové a Thorgala 19-23 od J.V.Hammea.

Historie

Na jaký výlet časem nás tentokrát vezme neohrožený a světaznalý Míla Linc? I jeho tak říkajíc chytla slina, takže si nastudujeme dějiny chlastu. Nic méně po boku mistra objevili se učedníci. pozn.red. – vážně, do mě dostat dějepis, to si zaslouží tupláka). Do historie nakoukneme také s Tomášem Bandžuchem, který povypráví o prchajícím parlamentu a následně nás Jakub Merc vezme do zákulisí vraždy Olofa Palmeho.

Geek zóna

Vytáhněte deníčky. Ať už s sebou smýkáte papírové bichličky plné záložek nebo klepete po displeji telefonu, teď je budete potřebovat. V časopise najdete i reportáže z akcí, které již proběhly. K těm, co se chystají si podrobnosti přečtete jistě sami, takže jen ukázkou ve zkratce:

15.-17.3. Trpaslicon Praha

29.-31.3.   ANIMESHOW 2019 Bratislava

30.3. GAMER PIE Brno

25.5.   PEVNOSTCON Praha

Hry

Konec pomyslných tří vítězných stupínků. V tomhle čísle si dvě hry zasloužily 90 % a dvě 80 %. Jste napnutí jak tětiva lesního elfa v blízkostí skřetí nory?

Pomyslné první příčky získalo Metro: Esodus za „Úžasné vygradování velmi dobré série, které nabízí svěží FPS hratelnost a úžasně dávkuje frenetické přestřelky, tiché plížení i úžasné objevování.“

Vedle něj se pak umístilo Registence Evil 2. Mezi osmdesátky se zařadil „český robotický středověkFeudall Alloy a japonské akční RPG Kngdom Hearts 3.

game trailer, zdroj:www.youtube.com

Rozrostly se i deskovky a to ze dvou na tři recenze. Na zoubek se podíváme Plyšové hlídce, SCYTHE: Titánům nebes i Vampire: The Masquerade 5th edition core book. Prozradím jen, že čím kratší název, tím vyšší hodnocení…

Rate this post

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.