Bart slaví stovku a mění svou tvář. Právě se na trhu objevuje už sté číslo magazínu Bart Simpson!

Bart Simpson 100 maketa
Bart Simpson

Dnes, 13. 12. 2021, vychází už sté číslo populárního magazínu Bart Simpson, který se poprvé objevil v roce 2013 a od té doby vychází každý měsíc. Přinesl za tu dobu čtenářům téměř tři tisíce stran komiksu, a to už je spousta čtení. Série byla, jak už název napovídá, zaměřená právě na mladší část rodiny Simpsonových, ve kterých se Bart dostal i do vesmíru či na Divoký západ, zaskočil i Itchy a Scratchy a Maggie s pomocí barmana Vočka řešila detektivní záhady. Dokonce v sérii zahostovala i komiksová komediální legenda, slavný kreslíř a scenárista Sergio Aragonés!

A teď už má tento magazín sté číslo a s ním přichází pro čtenáře jedno překvapení. Od ledna roku 2022 přibere Bart do hry celou svou rodinu. Ano, už to nebude Bart Simpson, ale celí Simpsonovi – v televizi nikdy neviděné příběhy všech oblíbených postav. A jelikož této sérii vyšlo přes dvě stě sešitů, čeká fanoušky parádní a dlouhá jízda.

„Série Bart Simpson byla určena spíše dětem,“ říká Jiří Pavlovský z Nakladatelství CREW, „Simpsonovi už jsou bližší televiznímu seriálu pro celou rodinu. Každý si tu může najít vtípky, které osloví právě jeho. S tím, jak je to přece jen o malý chloupek dospělejší, jsou tu i delší příběhy. Dojde na obřího Homera, záludného Leváka Boba, autobusák Otto bude bojovat s příšerami, Bart se stane detektivem… a to je jen prvních pár dílů!“

A to není jediná změna. Od příštího roku se občas mezi klasická čísla zařadí i Simpsonovské speciály – ať už půjde o prázdninová letní a zimní čísla, nebo o díl se superhrdinskými eskapádami Bartmana a spol. Už klasičtí Simpsonovi budou mít více stránek, než měl Bart, tyto speciály nabídnou přes čtyřicet stran!

„Vstupujeme do nové epochy, ale některé věci se měnit nebudou,“ pokračuje Jiří Pavlovský. „Třeba osvědčený simpsonovský překladatel Petr Putna, který se dlouhá léta, jak v televizi, tak v komiksu, úspěšně potýkal se všemi těmi slovními hříčkami a šílenými nápady. A pak, pro obrovský úspěch, zůstane i listárna. Tu jsme zkusili jen jako experiment, ale začalo nám chodit do redakce tolik dopisů a obrázků od dětských fanoušků, že se listárna musela postupně rozšířit na celé čtyři strany, a ještě jsme museli zřídit facebookovou stránku pro kresby, co už se tam nevešly. Takový počet nadšených příznivců se prostě nedá ignorovat.“

Ale Když už se má Bart loučit, tak s plnou parádou – velkým číslem, které má téměř dvojnásobný počet stran za nezměněnou cenu. V něm jeho fanoušci najdou velký příběh, ve kterém samozřejmě dojde na gigantické ohrožení Springfieldu. Bart zaskočí na moment do budoucnosti a s ním se do našeho světa dostane i polorobotický pan Burns z budoucnosti, vyzbrojený obří chobotnicí.

Veškeré informace o novém časopisu Simpsonovi můžete sledovat na www.crew.cz nebo na speciálních
stránkách www.simpsonovi.crew.cz.

Bart Simpson 100 maketa
Bart Simpson
Rate this post

Více z LaCultury...