Colours of Ostrava: Full Moon Stage je kompletní

Stejně jako tomu bylo v předchozích letech, tak i letos na Colours of Ostrava nebude chybět Full Moon Stage. Scéna vyhrazená pro nezávislé interprety je společným dílem organizačního týmu ostravského festivalu a hudebního magazínu Full Moon. Toto léto se můžeme těšit na osmnáct nezávislých projektů. 

Zdroj náhledového obrázku: http://www.fullmoonzine.cz/

Na pódiu se představí nejzajímavější alternativní hudebníci z českých končin, ale i ze zahraničí. Dramaturgové magazínu Full Moon se snaží publiku dopřát průřez všemi žánry, ať už je to pop, elektronika nebo jazz, či poněkud „nemainstreamové“ žánry jako emocore nebo shoegaze.

„S letošní sestavou účinkujících navazujeme na náročnost minulých let a věřím, že jsme, co se zajímavosti dramaturgie týče, opět udělali krok kupředu,“ uvedl Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu.

Účinkující na Full Moon Stage:
±0
AUTUMNIST
COLD COLD NIGHTS
DNÉ
ESAZLESA
RON GALLO (USA)
JOHNNY THE HORSE
MANON MEURT
MUZIKANT KRÁLÍČEK
NIECHĘC (PL)
PETER A LUCIA: JAKUB URSINY, DOROTA NVOTOVÁ A TALENT TRANSPORT
REST IN HASTE
ROLE
EMMA RUTH RUNDLE (USA)
TOMÁŠ PALUCHA + HAXÄN
WARHAUS (BE)
XYLOURIS WHITE (AU/GR)

Na posledního interpreta si budeme muset počkat do 12. května, kdy bude oznámeno jméno vítěze talentové soutěže 1Band2Play.

Zahraničí

Vystoupení belgické skupiny Warhaus pokládá Michal Pařízek za zásadní. Album „We Fucked a Flame Into Being“ sklidilo u zahraničních kritiků nevídaný úspěch.

„Na nizozemském festivalu Eurosonic hráli Warhaus v jednom z největších sálů, který byl dlouho před jejich vystoupením totálně zaplněný,“ dodává Pařízek.

Projekt Warhaus je dílem Maartena Devoldera, zpěváka indie-rockové kapely Balthazar.

Na Colours se představí i žánrově ne zcela zařaditelná dvojice Xylouris White. Projekt mají na svědomí australský bubeník Jim White (Dirty Tree) a řecký zpěvák a loutnista Georgios Xylouris. Jejich nejčerstvější album Black Peaks si i přes svou zdánlivou nepřístupnost získalo své publikum. Vysoko tuto desku hodnotí i kritici.

Netradiční žánr s názvem ambient ostravskému posluchačstvu předvede americká zpěvačka Emma Ruth Rundle. Zmíněný žánr vychází z teze, že v podstatě každý zvuk který nás obklopuje, může být zároveň hudbou. Interpretka se věnuje také folku a post-rocku.

Polská formace Niechęć přiveze do Dolních Vítkovic jezzovou taneční show doprovázenou videoprojekcí. Celý program na Fool Moon Stage zakončí energický mladík Ron Gallo, který letos v únoru vydal album „Heavy Meta“. V jeho tvorbě se odráží rock’n’rollová inspirace.

Domácí scéna

Na Fool Moon Stage nebudou ochuzeni ani všichni fanoušci muzikálu. Do programu organizační tým zařadil muzikál Deža Ursinyho „Peter a Lucia“ v podání jeho syna Jakuba, Doroty Nvotové a skupiny Talent Transport.

Nechybí ani tradiční spojení němého filmu a hudby. Švédský filmový kult Čarodějnictví v průběhu věků (Häxan, 1922) doprovodí skupina Tomáš Palucha. Emocoreová formace Esazlesa přiveze nový materiál, stejně tak jako hudebník Ondřej Holý (Dné). Jeho kolekce These Semi Feelings, They Are Everywhere obdržela ceny Vinyla a Apollo. Petr Marek (Midi Lidi) vystoupí po boku kapely Květy v projektu Muzikant Králíček.

https://www.youtube.com/watch?v=ewo2GW_L-Ug

Festival Colours of Ostrava bude letos probíhat v netradičním termínu od 19. do 22. července. Mezi hlavní headlinery patří Imagine Dragons, Jamiroquai, Norah Jones, Justice či alt-J, Birdy a mnoho dalších.

 

Rate this post

Více z LaCultury...