Deváté vyprávění o Ocelovém alchymistovi

ocelovy alchymista 9
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

Edward, Al a Winry se vrací do hlavního města. Mají namířeno na Centrální velitelství, kde si chtějí promluvit s podplukovníkem Hughesem. Ten však byl zavražděný – a co hůř, hlavním podezřelým je podporučík Maria Ross. Něco na její obvinění a odsouzení ale nesedí – a navíc neproběhlo řádné vyšetřování. Zdá se, že někdo velmi stojí o to, aby byla uznána vinnou a potrestaná.

Zatímco Maria čeká ve vězení na konečný verdikt soudu, dozví se o jejím osudu Porcovač Barry, který v sobě ukrývá duši sériového vraha, a rozhodne se ji zachránit. Uspěje? Plukovník Mustang, nejlepší přítel zavražděného, začíná pátrat na vlastní pěst. Nestojí o pravdu, záleží mu jenom na pomstě. Netuší ale, že je sám ve velkém nebezpečí… a že tajemní homonkulové mají své vlastní plány.

Autorkou mangy Ocelový Alchymista, jejíž devátý díl vydalo minulý rok v listopadu Nakladatelství CREW, je Hiromi Awakara, která píše pod mužským pseudonymem Hiromu Awakara.

Anotace slibuje temný příběh. Ano, devátý díl Alchymistu takový opravdu je, ale vážnost situace podstatně zmírňují vtipné hlášky a situace, kterých je zde opravdu hodně. Nejzábavnější je rozhovor, který vede Edward s princem, kterého nemůže vystát, na prvních stránkách knihy. Nestratí se ani svérázný Porcovač Barry. Ten sice není zrovna kladný hrdina, ale v příběhu hraje důležitou roli, a vypadá to tak, že později bude bratrům Elricovým užitečný.

Nechybí samozřejmě ani emotivní části, ani akce. Svět alchymistů i alchymie samotná jsou dokonale promyšlené a postupně se o nich odhalují další zajímavé detaily. Bratři Elricovi, kteří se od začátku série hodně změnili, jsou zase o něco dospělejší. To platí hlavně o Alovi, který si uvědomil, že chce své télo zpátky, ale ne za cenu toho, že kvůli tomu budou umírat lidé. Kámen mudrců však zůstává i nadále tajemstvím, které zřejmě stálo život plukovníka Hughese – a pokud si ostatní nedají pozor, mohou dopadnout stejně. A je to právě kombinace neustále hrozícího nebezpečí, sympatických postav, akce, humoru, silných emocí a napínavého závěru, která dělá tuhle mangu tak poutavou a oblíbenou.

ocelovy alchymista 9
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

1/5 - (1 vote)

Více z LaCultury...

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis