Festival Porta v Řevnicích

Porta již dlouho a s citem překračuje žánrové hranice  folku, country nebo trampských písniček a tak se zde objevují takové osobnosti jako např . Lenka Dusilová, Petr Bende, a letos Jaroslav Svěcený, nebo Štěpán Rak.

Xindl X - vítěz Porty 2008
Xindl X - vítěz Porty 2008

Patronem letošní řevnické Porty se  stal Jaroslav Samson Lenk a tento post mu umožňuje kromě hudební záštity také doporučit a nanominovat k vystoupení některého z nadějných písničkářů, kteří se třeba ani nedostali přes síto celostátních kol do Českého národního finále.

Vítěz Českého národního finále získá tradiční keramickou Portu a k tomu několik atraktivních cen, jako je kytara, nahrávka ve studiu, videoklip z vystoupení v Řevnicích. Krom toho jsou vítězové nominováni na Mezinárodní Portu v Ústí nad Labem a doporučeni na vystoupení na dalších festivalech jako např. Folkový kvítek, Trampský širák, Jihočeské zpívání.

Kromě samotného koncertování se Porta zapojila do akce „Zasaď strom, ať máš kyslík na zpívání“, ve které pomáhá s výsadbou lesa v Řevnicích.

Český rozhlas Praha bude letos nahrávat jak soutěž, tak vystoupení hostů a novinkou je, že Dvoranu slávy bude vysílat v neděli živě.

Více informací na oficiálním webu festivalu Porta.

Více z LaCultury...

Absolvent žurnalistiky na Fakultě sociálních studií MU a ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě MU. V projektu LaCultura.cz by měl být na pozici šéfredaktora, zkušenosti nabíral šéfredaktorováním mutace časopisu Prvákoviny, občasným přispíváním na web Idnes.cz, psaním na již neexistující vlastní blog, vytvářením PR článků. Web LaCultura.cz vede a provozuje pro zábavu a zájem o kulturu s lidmi, kteří tyto zájmy sdílí také. Zajímá se o kulturu, ženy, pivo, Portugalsko a Web "2.0".