Nový Puppet Rock Festival nabídne bohatý program

V pátek 25. 7. 2014 odstartuje v plzeňském Plaza parku zbrusu nový festival, který svou rozmanitostí zaujme zajisté nejednoho diváka. Areál se otevře úderem druhé hodiny odpolední a poté se můžete těšit na dvě stage plné kvalitní muziky. Celý festival bude rozdělen do hudebních bloků. Pátek je věnován electro music, sobota punku, rocku a metalu, neděle je dnem world music. Pořadatelé se již nyní pyšní jmény jako Dubioza Kolektiv nebo Goran Bregović & Wedding and Funeral Band. Z českých seskupení bude mezi headlinery zajisté patřit SKApela Sto Zvířat!

Multižánrovost tohoto festivalu a rozdělení dnů do příslušných stylů nabídne návštěvníkům zajímavé formace zahraniční i české hudební scény. Pořadatelé vybírali pečlivě kapely, které jsou známé svými vystoupeními plnými energie a optimismu. Můžeme se těšit na vystoupení Pipes and Pints, kteří v čele s charismatickým zpěvákem Mikem předvedou, jak vypadá pravý český, anglicky zpívaný punk. Už tradičními punkovými kapelami se v Čechách stali N.V.Ú. a Houba, proto ani ti nebudou na Puppet Rock Festivalu chybět. Slovenskou scénu zastoupí mladá nadějná kapela Fishing Strip a ze sousedícího Polska přijede legendární Coma či Leniwiec.

Již zmíněnému electro dni bude zajisté vévodit belgické trio The Subs s novou deskou Hologram nebo Optimo Espacio – duo JD Twitch a JG Wilkes, kteří byli v roce 2013 nominováni na nejlepší DJs Spojeného království. Něžné pohlaví pak zastoupí Miss Electric. Ta do Plzně zavítá z Rakouska. O něco blíže to bude mít Barbora Domalípová – alias Mcj BaSSbaraS, rodačka z Karlových Varů.

Další kapely budou postupně odtajňovány na oficiálních facebookových stránkách i na webu festivalu.

Festival se také zaměří na péči o životní prostředí. Pivo se bude natáčet do speciálních vratných kelímků s autentickým designem. Řidiče jistě potěší parkování pro prvních sto aut ZDARMA. Ale pozor, nutností je plně obsazený vůz, festival totiž podporuje spolujízdu.

Více z LaCultury...