„Partakiáda“ ostravského pivovaru

Divokej Bill, zdroj: www.ostravar.cz
Divokej Bill, zdroj: www.ostravar.cz

Poslední srpnová sobota se bude nést ve jménu pivovaru Ostravar, který pořádá již dvanácté slavnosti. Tak za hudby českých kapel, soutěží, piva a hlavně dobré nálady proběhne celé odpoledne v areálu ostravského pivovaru.

Divokej Bill, zdroj: www.ostravar.cz
Divokej Bill, zdroj: www.ostravar.cz

Letošní slavnosti mají podtitul „Partakiáda“. Ptáte se, co to je? Už od června běží projekt „Fandíme místním partám“, který si vzal za úkol podpořit party či skupinky přátel. I když inspiraci získávaly pořadatelé většinou v hospodách, tak z toho vzešel docela zajímavý projekt. Zapojilo se do něho kolem 7000 lidí! A tak se letošní ročník slavností uskuteční v duchu hlavně místních part přátel. Pro ty jsou připraveny soutěže, dobré pivo a hlavně různé výhry a ocenění.

V této souvislosti se také popralo 92 místních hudebních skupin, které soutěžily o 6 míst na letošním festivalu. O těchto šesti místech, které upravily program slavností do jeho konečné podoby hlasovali samotní příznivci pivovaru.

Avšak hlavním bodem bude určitě hudební festival. Letos se pivovar opravdu vyznamenal, neboť na slavnostech letos budou tři stage. Jako první „Fandíme místním partám stage“, kde vystoupí vítězné kapely hlasování. Pak bude k vidění „Legendy stage“. Zde budou hrát, už podlé názvu, legendární české kapely jako Citron, Legendy se vrací, či Doga. No a samozřejmě hlavní stage, kde vystoupí, již skoro tradičně Divokej Bill, slovenští Horkýže Slíže, The Prostitutes, Clou, Sunshine, či třinecký objev Charlie Straight. O dokonání večera se postará pardubická Vypsaná FiXa.

Na festivalu se bude kromě pořádající značky piva Ostravar a Bazal točit třeba Velvet, nebo také Hoegaard.

Kromě piva a soutěží tedy můžete ochutnat opravdu pestrobarevný hudební program celkem 18ti kapel, což je zatím rekordní počet v pořádání slavností. Takže se bude určitě na co těšit.

Program hlavní stage:

13:00–13:50 Divokej Bill
14:10–15:00 Horkýže Slíže
15:30–16:20 Sunshine
16:45–17:35 Charlie Straight
18:00–18:50 The Prostitutes
19:15–20:05 Clou
20:30–22:00 Vypsaná fiXa a hosté

Festival se uskuteční 28. srpna v areálu pivovaru v centru Ostravy. I když bude program o dost bohatší, než předešlá léta, tak vstupné zůstane na úrovni z minulých ročníků. Vstupné stojí v předprodeji 130 Kč a na místě pak 160 Kč.

Více na: www.ostravar.cz/slavnosti

Slavnosti pivovaru Ostravar
Slavnosti pivovaru Ostravar

Více z LaCultury...

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!