Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

STO ZVÍŘAT oslaví 20 let už tuto středu!

K narozeninám si kapela nadělila na turné po celé České republice. A tu největší „párty“ zažijí již tuto středu fanoušci, kteří zavítají na připravovaný koncert v Incheba Areně.

Sto zvířat (Zdroj: www.stozvirat.cz)

Sto zvířat (Zdroj: www.stozvirat.cz)

Kapela vznikla v roce 1990 jako projekt Jana Kaliny (bicí, zpěv, autor hudby) a Tomáše Belka (tenorsaxofon, texty), kteří právě přišli z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou. Spolu s dalšími spoluhráči se stali vzápětí nevědomky průkopníky stylů ska a rocksteady u nás.

Ve Zvířatech se vystřídalo značné množství špičkových muzikantů (např. Petr Ostrouchov, Arnošt Hanf, Vlasta Bičík, Luboš Krtička, Ladislav Přitasil a další), v současné době zmíněnou trojici doplňují Jan Šobr (kytara), Petr Hostinský (klávesy, zpěv), Martin Líska (trombon), Pavel Herzog (trubka), Jiří Hanzlík (barytonsaxofon), Wilco Wersteeg (basa) a Miki Nop (bicí).

Během své dvacetileté existence vydala Zvířata 7 řadových alb (např. Postelový scény, Nikdy nic nebylo, Ty vole, na základní škole…, Krok stranou) , DVD „Jste normální?“ a mají na svém kontě účast na bezpočtu kompilací u nás i v zahraničí. Ze Sta zvířat se postupem let stala jistota českých rockových klubů a jako jedna z nemnoha kapel se pravidelně účastní všech velkých letních festivalů (Rock for People, Trutnov Open Air, Sázava Fest, Mighty Sounds, Votvírák a další).

Sto zvířat má za sebou více jak 1200 koncertů a festivalů v Čechách, desítky koncertů v Německu, Francii a Švýcarsku a dvouměsíční turné po USA.V roce 2008 v rámci T-music Tour Zvířata vyprodala pražskou Lucernu a získala cenu Anděl za album Rozptýlení pro pozůstalé v kategorii Ska & reggae.

Záběr z koncertu (Zdroj: www.stozvirat.cz)

Záběr z koncertu (Zdroj: www.stozvirat.cz)

Jako na všech koncertech na „oslavném“ turné Sta zvířat se i tuto středu bude playlist skládat z nejlepších písní zvířecího repertoáru jako např. Napospas, Podpaží, Vrány, Kanál, Nejkratší cesta, Novgorod, Nic, Škola nebo Dáma s čápem.

Oslava začíná v 19:00 v Incheba Areně v Praze a všichni jste srdečně zváni. Svou účast už potvrdili hosté z Holandska (The Upsessions), dále Kašpárek v rohlíku, Cindži Renta a AX. Dress code: cokoliv chcete:)

Lístky v obvyklých předprodejích za 285 korun.

Veronika Schieblová

Miluju hudbu. Zpívám. Miluju film. Na ty jen koukám. Tak jest:)

More Posts