Death Note 3 – Friends will be friends

Nemá smysl to zbytečně obkecávat, protože ani ústřední dvojice si nebere žádné servítky a začíná se konečně otevřeně seznamovat. O svých skutečných identitách mají prozatím přece jen ještě velké pochybnosti, jisté podezření zde ovšem panuje a především z pohledu novopečeného vysokoškoláka Lighta to není zrovna dvakrát příjemná skutečnost. Tajemný L ho dostal svým brilantním tahem do úzkých a vyšinutá povaha mladého mstitele se začíná roztáčet na plné obrátky. Hlavně navenek zachovat poker face.

Jestli vám manga Death Note nic neříká, mrkněte na dva úvodní články, které se věnovaly prvním dílům série – Death Note 1, Death Note 2.

Death Note 3, zdroj: crew.cz

Příběh se díky přímému střetnutí hlavních postav dostává do nové roviny a hra mozků se zamotává více, než by se možná oběma líbilo. Na druhou stranu, výzva se neodmítá a nelze upřít, že je to pro oba částečně i potěšení a zábava. Přece jen jsou si Light a L v mnoha ohledech podobní. Neznat pozadí jejich životů, jistě byste nadhodili, že se z nich mohou stát nejlepší přátelé. No, možná to není úvaha zcela od věci. Podobné radostné okamžiky ale musí zůstat ještě na nějakou dobu u ledu, protože se autor Cugumi Óba rozhodl v tomto díle přidat do cesty ještě jednu „nepatrnou“ překážku – nového držitele zápisníku smrti. Žádné ořezávátko, tenhle „polobůh“ je odhodlaný vzít celou dosavadní situaci pevně do svých rukou.

Zápletka v závěru aktuálního svazku pěkně graduje a tajemná postava přidává šťávu a pro některé čtenáře jistě i sexappeal, bližší poznámky si ale nechám na jindy. Teď především nezbývá než čekat, jak na tyto novinky zareagují dosavadní aktéři, protože ač to tak nevypadá, potencionální hrozba je to pro všechny.

  • Zápisník je možno zapůjčit druhé osobě a zachovat si přitom vlastnická práva. Zapůjčit jej může i druhá osoba.
  • Pokud se zápisník ztratí nebo bude ukraden a jeho původní majitel ho nezíská zpět do 490 dní, ztrácí na něj vlastnické právo.
  • Pokud vlastník deníku v době jeho zapůjčení zemře, přejde vlastnické právo na osobu, která si zápisník vypůjčila.

Jestli byl první díl osvěžující a druhý přinesl houstnoucí atmosféru, tentokrát skutečně platí do třetice všeho dobrého. Neříkám, že se jedná o nejlepší část série, rozhodně ale patří v hodnocení vysoko, zaslouženě. Nabízí typické – zdánlivě utahané – pasáže, stejně jako rozvíjející se akci a spoustu nových prvků, které začínají zaplňovat rozdělanou skládačku. Krásným momentem, zvlášť co se kresby týče, je tenisový duel, který si Takeši Obata skutečně vychutnal, ale to už se přesvědčte sami. Pokračování bude každopádně zajímavé…

Název: Death Note 3
Autor: Cugumi Óba
Kresba: Takeši Obata
Počet stran: 198
Cena: 199 Kč
Vydal: Crew, 2012

Rate this post

Více z LaCultury...

Potulný pisálek a nadšený japanofil. A nejlépe obojí dohromady.

2 komentáře

  1. Pěkná recenze :) Obzvlášť ráda jsem za zmínění tenisového utkání :D Člověk byk netušil, jaká hlubokomyslná činnost to vlastně je :)

  2. Moje řeč, celkem by mě zajímalo, jestli podobné detektivky probíhají i v hlavách skutečných tenistů .))

Komentáře jsou uzavřeny.