Prázdniny za všechny prachy

vlastní fotografie
vlastní fotografie

Dneska pro vás mám tip na dětskou knihu, která však bude bavit i dospělé čtenáře. Nebo alespoň já jsem si ji užila a teprve po dočtení jsem zjistila, že je vlastně pro děti. Kniha se jmenuje Prázdniny za všechny prachy od Marianne Kaurinové a zaujala mě svou krásně barevnou obálkou.

Ina je náctiletá dívka navštěvující základní školu. Blíží se letní prázdniny. Prázdniny, na které se všechny děti moc těší. Ve škole se již téměř neučí a paní učitelku zajímá, kam letos děti vyrazí. Mezi spolužáky padají názvy různých měst a to hlavně v zahraničí. Inu to stresuje, protože ona nikam nejezdí. Žije sama s maminkou, která má plné ruce práce, aby je uživila. A tak prázdniny tráví většinou doma. Inu to mrzí, a tak si vymyslí, že letos pojede na Jih…spolužáci jsou lehce v šoku, protože vědí, že Ina nikam nejezdí. Posmívají se jí a říkají, že se těší na její příspěvky, které bude vkládat na internet. Ina se tak dostává do velkého problému, protože to co řekla, by měla splnit. Ale jak? Jak dokázat, že někde byla, když ví, že se žádná zahraniční dovolená nekoná? Je zoufalá a počáteční radost z prázdnin se mění na dny plné stresu, kdy je raději zavřená doma, aby ji nikdo neviděl. Dokud nezjistí, že ve městě zůstal i Vilmer.

vlastní fotografie
vlastní fotografie

Příběh v knížce je velice čtivý a hlavně poučný. Ukazuje dětem a dospělým, že ne vždy je nutné zažívat drahé dovolené a vytahovat se před lidmi kam všude se podíváme. Že i pobyt ve městě si každý může udělat příjemný. Najít si nové kamarády a prožít s nimi dobrodružství, která jsou ve výsledku mnohdy lepší než moře. Stejně jako tomu bylo v případě Iny a jejího kamaráda Vilmera. Prožili svoje vlastní prázdniny, které pojmenovali Na Jihu. Co přesně to znamená a jaké chvíle spolu prožili si můžete přečíst v poutavém příběhu.

Myslím si, že děti budou z knížky nadšené. Je psaná lehce, ale čtivě a navíc se v ní ukazuje i problematika dnešní doby a to jsou sociální sítě.

Děkuji Knihcentru za poskytnutí recenzního výtisku. Velice si vážím této spolupráce. Pokud byste si chtěli knihu přečíst, zde ji můžete zakoupit:

https://www.knihcentrum.cz/prazdniny-za-vsechny-prachy-1

Rate this post

Více z LaCultury...