Pražské Futurum potěší hudební labužníky prvotřídním post-hardcorem

Severokalifornské těleso s poetickým názvem Dance Gavin Dance si za pět let existence dokázalo vydobýt statut kultovní kapely – přesto, že má na kontě již tři dlouhohrající alba, může za to paradoxně především to debutní, pojmenované „Downtown Battle Mountain“ (vydané na Rise Records v květnu 2007), které je dodnes považováno za naprostý vrchol určitého „post-emo“ stylu, typického kromě DGD rovněž pro soubory jako Saosin, A Skylit Drive, Chiodos, Of Mice And Men, Secret And Whisper, Broadway, Circa Survive nebo Emarosa. Právě k posledně jmenovaným post-hardcoristům z Louisville, Kentucky (uvidíme je v květnu v Lucerna Music Baru) přestoupil v listopadu 2007 frontman DGD Jonny Craig, a byl nahrazen současným vokalistou Kurtem Travisem, se kterým kapela nahrála další dvě alba.

Dance Gavin Dance, zdroj: Futurum
Dance Gavin Dance, zdroj: Futurum

To poslední, „Happiness“, vyšlo před deseti měsíci opět u Rise Records, a dočkalo se velmi pozitivních reakcí. Kromě Travise jsou hlavními pilíři DGD především oba zakládající členové, excentrický kytarista Will Swan a charismatický bubeník Matt Mingus.

Dalšími vystupujícími budou drsňáci z britského Yorku – kapela Asking Alexandria, jejíž současná podoba je vlastně již její druhou reinkarnací. Před třemi lety se totiž hardcoreová parta End Of Reason, tvořená Brity pobývajícími z pracovních či studijních důvodů v arabské Dubaji, přejmenovala z popudu kytaristy Bena Bruce na Asking Alexandria. Bruce ale po necelém roce Dubaj opustil z důvodu návratu do rodné Anglie a zmíněný název si přivezl domů, kde pod ním založil zbrusu novou kapelu. Ta brzy podepsala kontrakt s americkým labelem Sumarian, jehož výsledkem bylo album „Stand Up And Scream“, vydané v září loňského roku. Přináší mix tvorby brutálních souborů jako Drop Dead Gorgeous či Bring Me The Horizon s partami koketujícími s elektronikou a la Enter Shikari nebo Attack Attack.

Nikterak nevybočující post-hardcore, připomínající např. Blessthefall, The Devil Wears Prada, Adept nebo Hopes Die Last, představí ve Futuru třetí účinkující těleso – jihokalifornští In Fear And Faith. Hraje ho ovšem s velkým nasazením, metalovou precizností a strhující energií, jejich vystoupení tudíž nebude určitě v ničem za ostatními kapelami zaostávat.

Zdroj: TZ

Rate this post

Více z LaCultury...

Absolvent žurnalistiky na Fakultě sociálních studií MU a ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě MU. V projektu LaCultura.cz by měl být na pozici šéfredaktora, zkušenosti nabíral šéfredaktorováním mutace časopisu Prvákoviny, občasným přispíváním na web Idnes.cz, psaním na již neexistující vlastní blog, vytvářením PR článků. Web LaCultura.cz vede a provozuje pro zábavu a zájem o kulturu s lidmi, kteří tyto zájmy sdílí také. Zajímá se o kulturu, ženy, pivo, Portugalsko a Web "2.0".