Vypsaná fiXa natočí na Rock for People živé album

Cover nového alba, zdroj: TZ
Cover nového alba, zdroj: TZ

A jak celý výrobní proces živého alba bude vypadat? Zpěvák Márdi k tomu prozrazuje: „Rozhodli jsme se zaznamenat naše živé vystoupení, které proběhne první festivalový den. Zajímavé by to mělo být tím, že nosič se bude prodávat za stovku už druhý den odpoledne přímo na festivalu. Bude to trochu stres, hned po koncertě záznam odvezeme k  Dušanovi Neuwerthovi do studia. On ho smíchá , pak zmastruje a nakonec odešle do lisovny, kde ho vyrobí místní jedinci.

Cover nového alba, zdroj: TZ
Cover nového alba, zdroj: TZ

Bude to náročný den a pak hlavně noc. Snad se to podaří, každý kdo bude na našem koncertu na Rock for People, si bude moci tento záznam odvézt z festivalu. Obal je vytvořen z fotografií lidí, kteří zareagovali na naši výzvu a poslali nám své portréty. Kdo není zachycen na obalu, může být slyšet na desce. Některé mikrofony budou umístěny nad lidmi a z jejich zvukového projevu bude vytvořena speciální hluková stopa, která se stane součástí nahrávky. Je ale dost pravděpodobné, že budou existovat lidé, kteří bude mít svůj obličej na obalu a hlas v našich písních. Během koncertu zahrajeme nejen písně z našich desek, ale i dost nečekané věci, které ještě nikdy zaznamenány nebyly, a tím by se měla zvětšit atraktivita nosiče.“

Koncert Vypsané fixy proběhne 4.7. na Cool stage od 20.10 hodin. Ti, co se na festival Rock for People nechystají, nemusí tak úplně litovat, protože deska se dá už nyní přeobjednat na stránkách kapely a to samostatně za 99 korun nebo společně s posledním CD nebo vinylem Klenot za speciální cenu.

Zdroj: TZ

Rate this post

Více z LaCultury...

Absolvent žurnalistiky na Fakultě sociálních studií MU a ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě MU. V projektu LaCultura.cz by měl být na pozici šéfredaktora, zkušenosti nabíral šéfredaktorováním mutace časopisu Prvákoviny, občasným přispíváním na web Idnes.cz, psaním na již neexistující vlastní blog, vytvářením PR článků. Web LaCultura.cz vede a provozuje pro zábavu a zájem o kulturu s lidmi, kteří tyto zájmy sdílí také. Zajímá se o kulturu, ženy, pivo, Portugalsko a Web "2.0".