Svět venku je stejně nebezpečný jako ten za zdmi sirotčince

zaslibena zeme nezeme 6
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

Emma, Ray a jejich přátelé to dokázali! Uprchli ze sirotčince, ve kterém by dřív nebo později skončili jako potrava pro démony, kteří ovládají svět. Ano, čekali, že přežít za zdmi sirotčince bude těžké, ale netušili, jak moc. Svět je plný smrtelného nebezpečí, na které nejsou připravení, a navíc je pronásledují démoni.

Před těmi je naštěstí zachrání dva cizinci, kteří je ukryjí a naučí je několik praktických dovedností, které jim pomohou. Mohou však děti svým zachráncům věřit? Podaří se jim najít pana Minervu? A ta nejdůležitější otázka ze všech – ví pan Minerva, jak jim pomoct dostat se do bezpečného světa, ve kterém žijí jen lidi – a žádní démoni?

Úspěšnou manga sérií, podle které vzniklo i anime, napsal Kaiu Širai a o nádhernou kresbu se postarala Posuka Demizu. V Česku sérií vydává nakladatelství Crew.

zaslibena zeme nezeme 6
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

Na začátku knihy se odehrá několik akčních scén, které uzavřou zápletku z konce minulého dílu, a pak následuje seznamování se nejen se zachránci, ale i samotným světem. Ukáže se, že zachránci také patří k démonům – ale lidské maso naštěstí nejedí z náboženských důvodů. Díky ním tak můžeme nahlédnout do fungování národa démonů, které je úplně jiné, než jaké jste si jej představovali. Stejné tvrzení platí i pro svět – to, že je plný démonů, neznamená, že došlo ke katastrofě, nýbrž k domluvě. Kvůli té se svět rozdělil na dvě poloviny – jednu pro lidi a druhou pro démony. Procházet mezi světy není možné, no Emma neztrácí optimizmus a věří, že dokážou najít cestu.

Klíčem k tomu je pan Minerva, který je taky úplně jiný než představy, které o něm děti měli. Dokáže je dostat do lidského světa? Protože v sirotčinci měli děti nové hračky, knihy a jiné lidské výrobky, které se k nim museli dostat ze světa lidí, nějaká cesta určitě existuje. Šestá kniha tak nenabízí žádný dechberoucí zvrat, „jen“ spoustu nových informací, které ale budou pro další díly zásadní.

 

Rate this post

Více z LaCultury...

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis