Thriller Krevní pouto

Napínavý americký thriller z roku 2015.

Zdroje obrázků: csfd.cz, fdb.cz

Děj začíná v malé, staré budově, kde pachatel zadržel ženu, svázal ji a posléze zabil. Na druhé straně města pobývá Taylor, mladá žena, která si žije spokojeným životem, má práci, která ji baví, je automechanička a chodí s místním policistou.

Poté, co pachatel zabije jednu ženu, se rozhodne, že si najde další oběť. Přečte si noviny a zjistí, že ve městě žije úspěšná automechanička Taylor. Rozhodne se, že zabije Taylořinu hodnou sousedku.

Poté, co ji zavraždí, nafinguje DNA tak, aby se shodovala s Taylor. Když soudní lékařka udělá vyšetření a analýzu DNA, obviní a odvezou do vazby nevinnou Taylor. Když si pro ni přijede komisařka a odváží ji do vazby, jejich policejní auto obklíčí onen pachatel, který zastřelí vrchní komisařku a Taylor sváže, spoutá a odveze ji do svého bytu, kde měl i ostatní ženy.

V momentě, kdy pachatel vynáší z kufru auta mrtvolu komisařky, aby ji někde ukryl, se Taylor podaří vyprostit z provazů a pout a rychle utíká pryč. Venku se vysvlékne z vězeňského obleku a utíká. Neví, kam má jít, aby po ní nešla policie ani pachatel, a dostává se do městečka, ve kterém bydlí její otec.

Vězení

O pár dní později najde policie onu mrtvou komisařku v odporně zakrváceném prostěradle a začíná znovu analyzovat DNA a krev. Taylor je mezitím s otcem a snaží se přijít na něco, čím by mohli poukázat, že vrahem je onen muž. Pachatel unese nejlepší přítelkyni Taylor. Každé ženě, kterou zabije, vysvětluje, že měl manželku, která zemřela, a on se s tím nedokáže smířit, a proto vraždí ženy. Soudní lékařka zjistí, že pachatel bral každé ženě krev.

Taylor se dopátrá, že příjemcem její kostní dřeně před 5 lety byl pachatel jménem Martin. Taylor se vrátí zpátky domů a objeví dopisy, které jí psal příjemce, jemuž kdysi dávno darovala kostní dřeň. Příjemcem je tudíž pachatel a ten má její DNA. Taylor se snaží zachránit svou nejlepší přítelkyni, která je přivázaná, ale Martin Taylor opět přiváže a chce ji zabít. V tom okamžiku se objevuje soudní lékařka, která ví, že je Taylor nevinná. Pachatel ale zastřelí i soudní komisařku. Ta chtěla jen pomoct Taylor a její kamarádce, protože z DNA a podrobného vyšetřování vytušila, že Taylor je opravdu nevinná.

Objeví policisté pravého vraha? Očerní se nevinná Taylor?

Můj názor na film: Tento thriller je velice napínavý a pachatel neodbytný. Bylo to tak napínavé, že mne to nenechalo vydechnout. Velice poutavý, zajímavý a zamotaný příběh.

Porovnání: Můžu porovnat thrillery jako například Na křídlech vážky nebo Přízrak zmizelé. Ve všech třech filmech jsou prvky napětí. Nikdy nevíte, co přijde, jaká situace nastane. Všechny tyto filmy mají zajímavý konec, který bychom asi nečekali. Ve filmu Na křídlech vážky se muž dozvěděl, že mu zbyla alespoň dcera a v Přízraku zmizelé se vyklubal z vzorného otce vrah. Konce tedy byly vždy napínavé tak jako celý děj příběhu.

Rate this post

Více z LaCultury...