Někdo zmizel beze stopy. Policie nic nedělá. Může případ vyřešit teenagerka?

Hodna holka zla krev
Obálka knihy, Zdroj: grada.cz

Poté, co vyřešila dvojnásobnou vraždu, už nechce mít Pipa Fitz-Amobiová nic společného s žádným dalším pátráním. Když však zmizí Jamie, starší bratr jejího dobrého kamaráda Connora, je nucena své rozhodnutí přehodnotit. Policie nic nedělá, a tak na žádost Connora a jeho mámy začíná pátrat ona.

O svém prvním vyšetřování nahrála úspěšný podcast, který chce využít také na pátrání po Jamiem. Netrvá to dlouho a objeví se první stopy, které Pipě pomohou zjistit, kde se Jamie pohyboval předtím, než zmizel. Na celé situaci je však něco znepokojujícího a divného. Kolik tajemství se může ukrývat v tak malém městečku, jako je Little Kilton? A může odhalení některého z nich stát Pipu život?

Young adult thriller Hodná holka, zlá krev je pokračováním knihy Návod na vraždu pro hodné holky, která vypráví o teenagerce Pipě vyšetřující uzavřený případ vraždy. Vyšetřování obrátilo život vzhůru nohama nejen jí, ale i celému městečku, a tak není nadšená, že tím bude muset projít znovu. Nemá však moc na výběr.

Pipa je sympatická a inteligentní hrdinka, která ví, co chce, a jde si za tím. Už to není ta hodná holka z prvního dílu, která se snažila dělat všechno správně. Uvědomila si, že nemusí být vždy milá a poslušná a že občas je nutné udělat i věci, se kterými ostatní nesouhlasí. Jejím pomocníkem není tentokrát jen její přítel Ravi, ale přidávají se k němu i její kamarádi Connor a Cara. Společně tvoří sehraný tým, který důkladně analyzuje získané důkazy a pomalu, ale jistě se přibližuje k pravdě. Celé pátrání je logické a jednotlivé kroky na sebe dokonale navazují, ale není nouze ani o překvapivá odhalení.

Navzdory tomu, že se jedná o young adult knihu, je děj protkaný pochmurnou a temnou atmosférou, ze které naskakuje husí kůže. Příběh navíc skvěle ozvláštňují fotografie s důkazy, mapky, záznamy rozhovorů se svědky či internetové konverzace.

Hodna holka zla krev
Obálka knihy, Zdroj: grada.cz

Více z LaCultury...

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis