Japonský loutkář Nori Sawa zahajuje projekt „Umění býti neviditelným“

Workshopy se budou konat v ateliéru Mezinárodního centra pro současné umění Meetfactory. Sérii workshopů otevírá intenzivní šestidenní kurz zaměřený na poznání japonského divadla Bunraku. „Divadlo Bunraku má v Japonsku již dlouhou tradici a nabízí se proto jako nevyčerpatelný zdroj inspirace. Tyto loutky jsou výjimečné svojí pohyblivostí a možnostmi výrazu, specifickou konstrukcí a technikou vodění loutky“ říká vedoucí kurzu Nori Sawa.

Na tento kurz naváže třítýdenní dílna, kde se účastníci seznámí s dalšími technikami loutkového divadla a budou spolupracovat na vzniku představení Umění býti neviditelným, které bude mít premiéru v červnu 2013. Koncept pouličního představení vychází z inspirace českou a japonskou pohádkovou tvorbou, zpracovává podněty z evropské i východoasijské vypravěčské tradice. „Představení je určeno rodinám s dětmi, a já se těším na jejich překvapené pohledy, až uvidí několikametrovou příšeru kráčející ulicemi“ směje se Nori Sawa.

Workshopy se budou konat v Praze v termínech 25.-30.3. „japonské loutky Bunraku“ a na první kurz navazující „Umění býti neviditelným“ 2.-21.4.2013. Jsou otevřeny profesionálním i amatérským loutkářům, studentům uměleckých škol, dále řezbářům, scénografům, výtvarníkům a zájemcům o japonskou kulturu s divadelní zkušeností nebo velkým nadšením a láskou k loutkám.

Více informací v příloze či na webu www.norisawa.cz. Pro přihlášení zašlete CV a motivační dopis do 1.3.2013 na adresu tana@artprometheus.cz. Případné dotazy emailem nebo telefonicky na čísle 734 445 137.

 

 

Více z LaCultury...