Jiří Pavlica oslaví sedmdesátiny koncertem s orchestrem FOK

Jiří Pavlica
Jiří Pavlica

„Odjakživa jsem toužil dotýkat se všech možných hudebních žánrů. Propojení folkloru s jazzem, folkem, rockem, s lidovou hudbou jiných kultur, starou nebo symfonickou hudbou mi dávalo smysl, svorníkem bylo vždy vyjádření obsahu, který souzní s naším současným světem,“ svěřil se oslavenec Jiří Pavlica. „Vždycky jsem se spíš díval na to, co mám udělat, než na to, co už mám za sebou. Nicméně životní jubilea vás trochu přinutí bilancovat. Mé ohlédnutí se promítlo právě i do programu narozeninových koncertů,“ řekl k programu. Podrobnosti už však prozrazovat nechtěl, aby publikum nepřišlo o překvapení.

Hradišťan se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK spolupracuje již řadu let. Kromě moravských melodií pražské publikum bouřlivě ocenilo také crossoverové projekty a autorskou tvorbu Jiřího Pavlici, například když v roce 2013 provedl s Pražskými symfoniky svou suitu Chvění. Multižánrovost a schopnost propojení tradic různých kultur v repertoáru cimbálové muziky ocenili také dětští posluchači z pražských středních škol v rámci edukačních koncertů. V červnu 2022 odehrál FOK s Hradišťanem koncert pro dobrovolníky pomáhající Ukrajincům, který přenášela ČT Art. Opakovaně Hradišťan sklízel ovace na předvánočních koncertech za interpretaci prastarých adventních skladeb i známých koled, které si s nimi zazpívala plná Smetanova síň.

DSC 1671
Jiří Pavlica a Hradišťan

Slovo Hradišťanu


„Jiří Pavlica a Hradišťan vystupují na našich i zahraničních pódiích už několik desetiletí a jsou vždy zárukou vysoké umělecké kvality, vynalézavé a pestré dramaturgie a v neposlední řadě také schopnosti vést dialogy s hudebníky různých žánrů a objevovat tak nové světy sobě i posluchačům. V tomto duchu se ponese i společný program s FOK pod taktovkou dirigenta Stanislava Vavřínka. Zazní nejen výběr z repertoáru Hradišťanu ve spojení s orchestrem, ale také premiéry nových skladeb Jiřího Pavlici. A protože si v průběhu večera připomeneme také jeho životní jubileum, nabízí se příležitost pro premiérové překvapení v podobě vystoupení mladého talentovaného hosta, který má k oslavenci velmi blízko.“

DSC 1688
Jiří Pavlica a Hradišťan

Program


PAVLICA 70

  1. listopadu 2023 od 19:30, Obecní dům

 

Jiří PAVLICA & HRADIŠŤAN

CARMINA BOHEMICA

Věra HRDINKOVÁ | sbormistryně

SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK

Stanislav VAVŘÍNEK | dirigent

Foto: archiv FOK
Foto: archiv FOK

Fotogalerie


https://we.tl/t-n6dMhD1HyO


Zajímavé odkazy


Vstupenky

https://www.fok.cz/cs/pavlica

Jiří Pavlica a Hradišťan

https://www.hradistan.cz/


Kontakt pro média


Ing. Tereza Axmannová

+420 722 207 943

t.axmannova@fok.cz

www.fok.cz

Rate this post

Více z LaCultury...