Sword Art Online: Aincrad

sword art online aincrad
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

Sword Art Online je virtuální hra, na kterou hráči čekali opravdu dlouho. Hned po spuštění se do ní přihlásilo deset tisíc hráčů, kteří si chtěli užít virtuální dobrodružství. Místo toho ale bojují o život: protože kdo zemře ve hře, zemře i ve skutečném životě. Pokud se chtějí ještě někdy vrátit do skutečného světa, musí hru vyhrát.

Mladý Kirito, zvaný Černý šermíř, se pravidlům hry rychle přizpůsobil. Létajícím hradem Aincradem putuje sám a a snaží se pro sebe získat co nejvíc z jeho omezených zdrojů. Do jeho života ale vstoupí krásná Asuna, zástupkyně velitele gildy jménem Bratrstvo krve. Může tato dívka změnit Kiritovu budoucnost? A podaří se jim ze smrtící hry uniknout?

Autorem knihy Sword Art Online: Aincrad je Reki Kawahara a o ilustrace se postaral abec. Knihu v českém překladu vydalo Nakladatelství Crew a listovací ukázku si můžete prohlédnout zde.

Kniha začíná oznámením informací, které hráčům změní život od základů a poté se soustředí na příběh hlavních hrdinů Kirita a Asuny. Pokud znáte anime zpracování, překvapí vás, že jsou některé scény a postavy vynechány. Kirito a Asuna jsou ale sympatičtí hrdinové, kteří si dokážou čtenáře získat, a tak vůbec nebudete mít pocit, že v knize něco nebo někdo chybí. Kniha je psaná v ich-formě a vypravěčem je Kirito.

Svět je do detailů promyšlený a jeho fungování nepostrádá logiku. Aby jej ozvláštnil, popisuje autor nejen prostředí a pravidla, která zde platí, ale také různé dovednosti, které jednotliví hráči využívají. Ukazuje také, jak hráči hru ovládají, například jak si vybírají zbraně nebo jak funguje smlouvání.

I když se kniha věnuje hlavně hře, nechybí zde ani emotivní chvíle, které Kirito a Asuna zažívají. Jejich vztah je zajímavý, a tak je škoda, že není více rozepsaný. V jednu chvíli jsou přátelé, ve druhé se milují, ale to, jak k tomu vlastně došlo, není moc jasné. Samotný příběh je plný akce a nabízí několik šokujících překvapení, které přinutí hráče přehodnotit všechno, čemu věřili. Závěr je napínavý a zároveň nepostrádá smysluplnost, a tak představuje to nejlepší zakončení, jaké tento příběh mohl dostat.

sword art online aincrad
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz
Rate this post

Více z LaCultury...

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis