Z každého může být superhrdina. Stačí jen zaplatit

Supro - Hrdinové na dluh
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

Toužíte se stát superhrdinou? Ve světě Supra to není problém, stačí, pokud zaplatíte. Nemáte na to? Nevadí! Můžete využít výhodnou půjčku.

Po superhrdinském životě touží i Ida, která kdysi jednu šanci promarnila. Její přítelkyně Evelína se svým dvojčetem Theem se superhrdiny stali a teď díky tomu žijí život plný úspěchu a slávy. Tyto dvě dívky by zkrátka nemohly být odlišnější. Pak se ale Ida dostane hned do několika situací, ve kterých jí jde o život. Je to náhoda nebo promyšlený plán? To se dívky rozhodnou zjistit. Podaří se jim to?

Na originálním českém superhrdinském komiksu Supro: Hrdinové na dluh, který vydalo Nakladatelství CREW, pracovali Štěpánka Jislová, ilustrátorka a komiksová autorka, Viktor Svoboda, kreslíř a animátor, a Martina Fischermeister, ilustrátorka a malířka. Zajímá vás, jak jejich dílo vypadá? Prohlédněte si listovací ukázku na stránkách nakladatelství!

Tento komiks má hned několik aspektů, pro které stojí za to věnovat mu pozornost. Na prvním místě je rozhodně skvěle vystavěný svět s fungujícími a pro čtenáře snadno pochopitelnými pravidly. Všechno zde vypadá úžasné a idylické, ale pod povrchem se ukrývají špinavá tajemství, kvůli kterým zaručeně změníte svůj pohled na tuto fiktivní společnost. Za zmínku stojí i nenásilně zakomponované upozornění na témata, která hýbou dnešním světem, a nápaditá a svěží kresba vynikající výraznými barvami podtrhujícími poselství knihy a vytvářejícími kontrast s temnými prvky příběhu.

Pokud jde o hlavní hrdinky, Idu a Evelínu, obě mají promyšlený charakter, minulost i motivaci. Každá z nich je jiná, ale i tak tvoří perfektní pár, a to jak v soukromí, tak při odhalování tajemství. Je proto škoda, že přelomovému momentu, kdy jim všechno dojde, není vyhrazeno více prostoru. To však bohatě vynahradí závěrečná bitva a finální neotřelé rozuzlení. Příjemným bonusem je i uvěřitelný vztah hrdinek a celkově i jeho vývoj.

Na konci knihy najdete galerii ilustrací od českých komiksových autorů a autorek, které rozvíjejí svět Supra, a skici, díky kterým nahlédnete do zákulisí tvorby komiksu.

Supro - Hrdinové na dluh
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

Více z LaCultury...

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis