LETNÍ TIPY NAKLADATELSTVÍ CREW: Užijte si léto plné komiksových bublin!

Tokyo Revengers 1 maketa
Tokyo Revengers 1

Léto je tady a s ním i odvěká otázka – co číst? Venku svítí slunce, lenošení ve stínu si žádá svou daň, a tak automaticky hledáme něco lehčího na čtení. Něco, co nás zabaví, ale nezahltí. Nebo možná něco, co jsme dlouho odkládali a nyní na to máme čas. Něco, co jsme dlouho chtěli vyzkoušet a teď je k tomu jedinečná příležitost. A komiks je to všechno a ještě víc! Pojďme se tedy podívat na žhavé letní tipy komiksového Nakladatelství CREW, které letos slaví své 25. narozeniny!

„Nedovedu si představit léto bez knihy.“, říká Míša Pexová, specialistka komunikace Nakladatelství CREW. „Přitom komiks je skvělá volba na letní čtení. Ucelený příběh, méně textu, spousta vizuálních vjemů. Co víc si přát na líné dovolené, siestě na zahradě nebo i při chvilce odpočinku při letním horkém večeru, než dobrý komiks?“.

Komiksy pro děti

Horké počasí a lenivé léto působí na nás všechny, ale na děti snad dvojnásobně. Škola skončila, děti zahodí aktovky do stinného rohu zapomenuté skříně a vy je nemůžete dostat k opakování si do školy. Jedno ale udělat můžete, a to dostat vaše děti ke čtení. A není nic jednoduššího, než jim místo hutného románu do povinné literatury předložit komiks! Komiks je barevný, zábavný, krátký a většinou obsahuje příběhy oblíbených postav, které vaše děti budou znát z televize, seriálů nebo počítačových her!

Mimoni 5: Superbanánové hry

Mimoni se vracejí, a tentokrát se pouštějí do sportu! Od fotbalu, přes lyžování, plavání, až po skoky o tyči. A pěkně po svém, čili se spoustou podfuků, nehod a jiných divočin. Své soupeře zničí a vás rozesmějí!

scénář: Stéphane Lapuss, kresba: Renaud Collin, 48 stran, 179 Kč

Můj první komiks. Spider-Man a Venom: Proti přesile

Spider-Man přichází s prvními díly své zbrusu nové série! Dojde na představení jeho zrodu, i na velký souboj s celou Sinister Six! Jedná se o plán doktora Octopuse, který unesl tetu May (a taky J. Jonaha Jamesona, ale toho by si mohl klidně nechat) – bohužel právě ve chvíli, kdy začal Spider-Man ztrácet své schopnosti!

scénář: Jeff Parker, Kitty Frossová, Erica Davidová, kresba: Patrick Scherberger, 96 stran, 229 Kč

Fortnite X Marvel: Nulová válka 1

Do světa veleúspěšné počítačové hry vyrážejí v pětidílné sérii nejpopulárnější hrdinové: Spider-Man, Wolverine, Iron Man a Shuri z Black Panthera. Příběh začíná na tajemném ostrově, který je uzavřený v nekonečné válce. Tu může zastavit jen jediná věc – úlomek bodu nula, který uvízl v marvelovském univerzu. Pozor! Komiksy obsahují speciální odměnové kódy do hry Fortnite!

scénář: Christos Gage, Donald Mustard, kresba: Sergio Davila, 32 stran, 89 Kč

Komiksy pro dospívající

Stejně jako u menších dětí je podobně náročné zaujmout děti dospívající. Telefon prakticky nepustí z ruky a vy nestíháte držet krok se všemi těmi sociálními sítěmi, memy a popkulturními odkazy. O čtení klasické literatury tady nemůže být ani řeč. Ale nezapomeňte na komiks! Komiks pro dospívající čtenáře může znamenat velký krok do světa literatury. Vždyť právě ty zmiňované sociální sítě jsou plné takzvaných „bookstagramerů“, kteří mladým lidem ukazují, že čtení, a obzvláště pak čtení komiksů, je vlastně víc cool, než by si kdokoliv mohl myslet!

Mladí titáni: Raven

Grafický román jedné z nejprodávanějších autorek podle New York Times, Kami Garciové, a v oblasti komiksu teprve debutujícího výtvarníka Gabriela Picola, přináší fascinující příběh o hledání síly naučit se důvěřovat ostatním lidem – a sobě samým, ať už jsme kýmkoliv.

scénář: Kami Garciová, kresba: Gabriel Picolo, 184 stran, 399 Kč

Zaklínač: Nářek čarodějnice

Plameny stoupají vysoko společně s nářkem čarodějnice, jež umírá na hranici. Jakmile si Geralt zkusí hledat další práci, začnou ho stíhat znepokojivé obrazy smrtícího pronásledování, které přinášejí zlověstné varování.

scénář: Bartosz Sztybor, kresba: Vanesa R. Del Reyová, John Starr, 112 stran, 349 Kč

Immortal Hulk 1: Nebo je obojím?

Toho muže byste si ani nevšimli. Nemá rád pozornost. Je tichý. Klidný. A kdyby ho někdo chtěl střelit do hlavy… tak prostě zemře. Dokud se den nezmění v noc – pak znovu povstane a stává se někým jiným. Jmenuje se Banner. A tím nočním děsem je Immortal Hulk!

scénář: Mark Waid, Al Ewing, Jim Zub, kresba: Joe Bennett, Garry Brown, Paul Hornschemeier, Marguerite Sauvageová, 140 stran, 379 Kč

Komiksy pro dospělé

Komiksy už dávno nejsou jenom pro děti. Protože je komiks samostatné médium, stojící na hranici literatury a filmu, dokáže zachytit mnoho poutavých žánrů, které budou lahodit nejednomu oku. Přes zábavné stripy, skrze superhrdinské detektivky, kolem evropských příběhů až po horor a erotiku, komiksy zvou ke čtení jak zkušené čtenáře bublin, tak i ty začínající, kteří komiks teprve ochutnávají.

Lucky Luke: Koleje v prérii

Společnost Transcontinental Railway se snaží o propojení východu se západem. Do cesty se jí však stavějí úskoky, úklady a bandité. Naštěstí je tu Lucky Luke, který přijíždí do Dead Ox Gulch, aby se postaral o zdárné dokončení železniční tratě. Nový příběh slavné westernové komediální série!

scénář: René Goscinny, kresba: Morris, 48 stran, 179 Kč

Batman, který se směje

Napůl Batman. Napůl Joker. Snoubí se v něm vše, co dělá z Maskovaného mstitele hrdinu, a z Klaunského prince vraha. Batman, který se směje, je nejstrašlivějším zločineckým géniem Temného mnohovesmíru. Přichází do Gothamu, aby změnil domov Bruce Waynea na inkubátor zla.

scénář: Scott Snyder, James Tynion IV, kresba: Eduardo Risso, Jock, 232 stran, 849 Kč

Thor: Zabiják bohů (Legendy Marvel)

Gorr cestuje časem a prostorem v neúnavném poslání zničit každého existujícího boha. V daleké budoucnosti Řezník bohů zabil nebo zotročil celý asgardský pantheon, až na jednoho. Král Thor stále žije, ale jen proto, že Gorrovi dělá dobře ho mučit a trýznit! Bude společná síla třech Thorů cestujících časem stačit k poražení šílence, který zavraždil miliardy bohů?

scénář: Jason Aaron, kresba: Esad Ribić, Butch Guice, 272 stran, 849 Kč

Manga

Manga zažívá v posledních letech nebývalý rozkvět. Japonské černobílé komiksy, které jsou psané odzadu a čtou se zprava doleva, učarovaly jak dospívajícím, tak dospělým čtenářům. Proto není divu, že se manga umisťuje každý týden hned na několika žebříčcích knižního přehledu Svazu českých knihkupců a nakladatelů! Manga, stejně jako anime, odráží mnoho různých žánrů, proto se můžete ponořit do příběhů plné dramatu, romantiky, ale i akce a hororu.

Jujutsu Kaisen – Prokleté války 1: Rjómen Sukuna

Júdži Itadori oplývá výjimečnou silou a fyzickou zdatností, jinak je to ale obyčejný středoškolák. Když je však jednoho dne prolomena pečeť prokletého artefaktu uloženého na pozemcích školy a celou budovu zaplaví příšery, musí sebrat odvahu a vypravit se mezi ně. V sázce jsou totiž životy jeho přátel.

scénář: Gege Akutami, kresba: Gege Akutami, 196 stran, 229 Kč

Tokyo Revengers 1

Jednoho dne se Takemiči Hanagaki dozvídá, že jeho přítelkyně z dětství zemřela vinou tokijského gangu. Její smrt ho zasáhne, ale to ještě netuší, co ho čeká. Stačí stisk ruky s dívčiným bratrem – a přesune se do minulosti, kdy ještě chodil na školu. Má šanci všechno změnit. Jen musí vstoupit do gangu.

scénář: Ken Wakui, kresba: Ken Wakui, 196 stran, 229 Kč

Chci sníst tvoji slinivku

Hlavní hrdina tohoto příběhu byl vždycky jen tichým pozorovatelem světa kolem, dokud v nemocnici nenašel deník umírající spolužačky, Sakury Jamauči. Jakmile odhalí její tajemství, vtrhne dívka do jeho života jako velká voda a konečně ho rozpohybuje. Dokáže ho Sakura přesvědčit o tom, jak cenný je nejen čas, ale i život sám? A že svět není jen seznam příběhů, které se ho netýkají?

scénář: Joru Sumino, kresba: Izumi Kirihara, 440 stran, 469 Kč

Sezóna plná slunce je v plném proudu, teď už tedy stačí vzít si ten správný komiks, hodit starosti za hlavu a ponořit se hluboko do komiksového světa bublin! A abyste měli tento ponor snadnější, všechny komiksy z nabídky Nakladatelství CREW najdete na www.obchod.crew.cz a to dokonce se slevou!

Přejeme příjemné léto a mnoho skvělých komiksových zážitků!

Rate this post

Více z LaCultury...

 • BLACK JACK – Kultovní dílo jednoho z nejikoničtějších tvůrců japonského komiksu30. listopadu, 2022 BLACK JACK – Kultovní dílo jednoho z nejikoničtějších tvůrců japonského komiksu Osamu Tezukovi (1928–1989) se říká Bůh mangy – a to plným právem. Jeho význam pro japonskou kulturu je obrovský. Jako bychom spojili Walta Disneyho se Stanem Leem – a jejich pracovitost […]
 • Únosce a jeho oběť. Proč spolu prožívají tolik štěstí?25. října, 2022 Únosce a jeho oběť. Proč spolu prožívají tolik štěstí? Mladičká Sači byla unesena. I když po ní policie intenzivně pátrá, nikdo neví, kde je a co se s ní stalo. Ona je však šťastná. Žije v bytě svého únosce a poprvé v životě zažívá hezké […]
 • Únosce a jeho oběť. Proč k sobě mají tak blízko?17. září, 2022 Únosce a jeho oběť. Proč k sobě mají tak blízko? Jednoho dne dojde k únosu mladičké dívky. Rodiče jsou zoufalí a policie dělá všechno pro to, aby ji našla. Nemají však žádné stopy, a tak je pátrání opravdu náročné. Pro dívku však únos […]
 • Mise pokračuje. Další cíl? Získat psa!16. června, 2022 Mise pokračuje. Další cíl? Získat psa! Nejtěžší mise v kariéře agenta Soumraka pokračuje! Dokázal si najít manželku a dceru a založit falešnou rodinu a dostal dceru na prestižní akademii Eden, ale ke svému cíli se pořád […]
 • Chci sníst tvoji slinivku28. dubna, 2022 Chci sníst tvoji slinivku Haruki byl vždycky jen tichým pozorovatelem okolního světa. Víc než to, co se kolem něj odehrává, ho zajímají knížky. To se začne měnit, když v nemocnici najde zápisník své spolužačky […]
 • Sword Art Online: Aincrad4. dubna, 2022 Sword Art Online: Aincrad Sword Art Online je virtuální hra, na kterou hráči čekali opravdu dlouho. Hned po spuštění se do ní přihlásilo deset tisíc hráčů, kteří si chtěli užít virtuální dobrodružství. Místo toho […]
 • Vítejte ve světě zaklínačů11. února, 2022 Vítejte ve světě zaklínačů Júdži Itadori je obyčejný středoškolák, který oplývá výjimečnou silou a fyzickou zdatností. V životě ho trápí pouze jediná věc. Má starost o svého nemocného dědečka, kterého každý den […]
 • Špionská mise pokračuje7. února, 2022 Špionská mise pokračuje Plán špiona Soumraka šel tak, jak měl. Sehnal si rodinu a jeho dcera se dostala na prestižní školu, kam chodí i syn jeho cíle. Naneštěstí se objevují nečekané komplikace. Yuri, bratr […]
 • Povídky ze světa Death Note14. prosince, 2021 Povídky ze světa Death Note Tři roky po událostech slavné série vraždění začíná znovu. Ten samý způsob, ta samá tajemnost... Není pochyb, zápisník smrti je znovu ve světě lidí! Byl ale smrtonoš Ryúk tím, kdo jej sem […]
 • Bart slaví stovku a mění svou tvář. Právě se na trhu objevuje už sté číslo magazínu Bart Simpson!13. prosince, 2021 Bart slaví stovku a mění svou tvář. Právě se na trhu objevuje už sté číslo magazínu Bart Simpson! Dnes, 13. 12. 2021, vychází už sté číslo populárního magazínu Bart Simpson, který se poprvé objevil v roce 2013 a od té doby vychází každý měsíc. Přinesl za tu dobu čtenářům téměř tři […]
 • První fáze plánu se vydařila. Ta další se vyvíjí katastrofálně. Jak si s tím elitní špion poradí?27. října, 2021 První fáze plánu se vydařila. Ta další se vyvíjí katastrofálně. Jak si s tím elitní špion poradí? Špion Soumrak může slavit! Poté, co si kvůli misi pořídil manželku i dítě, se konečně dočkal úspěchu. Jeho dcera Anya se dostala na prestižní školu, kde chodí i syn muže, ke kterému se […]
 • Zakončení manga série Orange10. října, 2021 Zakončení manga série Orange Naho a její kamarádi uspěli a díky pokynům z dopisů. které jim zaslali jejich o deset let starší já, dokázali zachránit svému spolužákovi Kakeruovi život. Během jejich záchranné akce se […]