Co byste udělali, kdyby vám vaše Já z budoucnosti napsalo dopis?

Orange 1
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz

Šestnáctiletá Naho Takamija žije v malém japonském městě Macumoto a její život je zcela obyčejný. Chodí do školy, volný čas tráví se svými přáteli a sni o šťastné budoucnosti. Jednou však její život převrátí naruby zvláštní dopis, který najde ve schránce.

Ten dopis jí napsalo její o deset let starší Já z budoucnosti, které ji prosí, aby neopakovala ty samé chyby, které by si později hodně vyčítala. Naho si nejdřív myslí, že jde o vtip, no když se události popsané v dopise začnou skutečně dít, začne se bát. Znamená to totiž, že ten nový kluk, který se jí tak moc líbí, je v nebezpečí – a ona musí udělat všechno pro to, aby mu zachránila život.

Manga Orange je prvním dílem série, která se již dočkala i svého anime zpracování. Její autorkou je spisovatelka a kreslířka Ičigo Takano a v Česku ji vydává Nakladatelství CREW.

Kniha na první pohled zaujme nádhernou kresbou. Stejně zajímavý je i příběh, ale zde je nutno podotknout, že je to něco úplně jiné, než na co jste byli v CREW mangách zvyklí. Příběh se odehrává na střední škole a zaobírá se především vztahy hlavních hrdinů, a tak by se dal zařadit do žánru young adult. Originálním prvkem, který příběh výrazně odlišuje od jiných, je již zmiňovaný dopis z budoucnosti. To, co je v něm napsané, pomalu učí nesobeckou, plachou a stydlivou Naho mluvit o tom, co cítí, a myslet trochu i na sebe.

Postavy jsou nesmírně sympatické, a to jak jejich středoškolská, tak dospělácká verze. Protože v knize jsou i části, které se odehrávají několik let po ukončení střední školy, čtenář ví, jak vypadá budoucnost, kterou se Naho snaží změnit. A je to právě jedno zjištění z budoucnosti, které dospělou Naho přiměje přát si, aby všechno bylo jinak. To, jak se jí povedlo poslat dopis časem, se zatím nedozvíme, protože tenhle díl je jen úvodem do celého příběhu, ale rozhodně slibuje poutavé a roztomilé čtení s netypickýmí zápletkami.

Kromě hlavního příběhu se v knize nachází i jedna autorčina starší manga. Jmenuje se Astronaut v barvě jara a je to vyloženě oddechová a holčičí četba.

Orange 1
Obálka knihy, Zdroj: crew.cz
Rate this post

Více z LaCultury...

"Nikdy nejsi moc starý na to, abys mohl začít znovu snít nebo se vydat za dalším cílem." C.S. Lewis