Pohádka o slavíkovi a ovocném sadu

obalka zdroj www.hostbrno.cz
obalka zdroj www.hostbrno.cz

Nakladatelství HOST vydalo dětskou knihu Kateryny Michalicyny Kdo roste v zahradě s půvabnými a zábavnými ilustracemi Oksany Bula. Pomocí zvídavého slavíka vcelku nenápadně představuje malým čtenářům ovocené stromy a keře a je příjemnou pohádkou (nejen) na dobrou noc.

Bylo, nebylo… to vám jednou letěl z Afriky slavík až k nám, do zahradního sadu a hledal místo k zahnízdění, jaké mu poradil jeho tatínek. Jak ale najít správný strom, když právě nekvete oněmi pověstnými barevnými kvítky? Inu, je třeba každého z nich poprosit, aby o sobě něco povyprávěl.

ukázka z recenzního výtisku, zdroj: archiv redakce
ukázka z recenzního výtisku, zdroj: archiv redakce

Samotný příběh je poutavým pohlazením, dovede být dojímavý, podnětný i zábavný. Poetické vyprávění je svým stylem naladěno pro dětské čtenáře. Ostatně tomu napomáhá i délka textu.

Celkem má velkoformátová kniha 48 stran, ovšem 80 % veškerého prostoru využívají jemné akvarelové ilustrace. Snadno se tak z pohádky stane večerní čtení před spaním nebo později také samostatné louskání pro začínající čtenáře, kterým nabízí dobře čitelné velké patkové písmo a četně dělený text.

ukázka z recenzního výtisku, zdroj: archiv redakce
ukázka z recenzního výtisku, zdroj: archiv redakce

A tak je čtenáři představena desítka nejčastějších zahradních stromů a keřů – višeň, třešeň, hrušeň, jabloň, slivoň, myrobalán, šeřík, angešt, rybíz a…poslední hledanou neprozradím, abych vám nezkazila pointu.

ukázka z recenzního výtisku, zdroj: archiv redakce
ukázka z recenzního výtisku, zdroj: archiv redakce

Další informace a ukázku z prolistování naleznete na webu nakladatelství.

logo HOST, zdroj: https://www.hostbrno.cz/
logo, zdroj: www.hostbrno.cz

Za sebe mohu říci, že mne kniha příjemně překvapila svou skromnou krásou i poutavostí, díky čemuž ji lze doporučit všem, kdo mají rádi jemné zábavné kresby, příběhy o přírodě a časy, kdy jsme si z pohádek podvědomně odnášeli drobná ponaučení.

V sérii již vyšly tituly: objevování právě vypučeného semánáčku v publikaci Kdo roste v parku a příběh pana Jezevce v knize Kdo roste v lese.

Serie zdroj www.hostbrno.cz
Série, zdroj www.hostbrno.cz
Rate this post

Více z LaCultury...

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.